Топ українських водоспадів

 Якщо ви знаєте місце, де вода падає з висоти, щонайменше, одного метру, вважайте, – це водоспад. Хай і не такий величний, як Анхель, Вікторія чи… Шипіт. Між іншим, за красою та милозвучністю останній нічим не поступається найвідомішим водоспадам світу.

Найкрасивіші водоспади України:

 

1. Джур-Джур Вода-вода… [Крим]

 

Висота 15м.

Саме так перекладається з вірменської назва водоспаду. І це не випадково, адже Джур-Джур є найбільш повноводним у Криму. Навіть застійкої спеки. 15 метрів заввишки він утворився в неприступному урочищі Хапхал під дією стрімкої високогірної річки Східний Улу-Узень. Неподалік від водоспаду – однойменна 750-метрова печера, а навколо – мальовничі кримські пейзажі.

 

 

2. Учан-Су [Крим]

 

Висота 100м.

Найвищий водоспад країни також знаходиться у Криму на південному схилі гори Ай-Петрі. Вода однойменної річки Учан-Су спадає тут з майже 100 метрів. Виглядає дійсно, як «вода, що летить». Кримські татари з назвою не прогадали. Між тим, плануючи завітати до водоспаду, майте на увазі, що влітку він майже повністю висихає, а взимку – замерзає.

 

 

3. Білі Камені[Дніпропетровщина]

 

Висота 11м.

Цей водоспад є справжньою родзинкою індустріальної Дніпропетровщини. Його, як і все Карачуновське водосховище, наповнюють води найбільшої річки краю Інгулець. Знайти водоспад не так вже й просто. Підказуємо: прямуйте до Кривого Рогу, звідти до селища Широке, а там… питайте в людей) або дивіться на нашій мапі.

 

 

4. Червоногородський Водоспад [Тернопільщина]

 

Висота 16м.

Вважається найвищим рівнинним водоспадом, хоча про нього знає не так багато людей поза Тернопільщиною. Утворився в долині річки Джурин. Висота найвищого з трьох каскадів – аж 16 м.

 

5.Водоспад Срібні Струмені [Крим]

 

Висота 6м.

Місце це дуже мальовниче. Дорога крізь буковий ліс йде вздовж річки, яка веде до водоспаду Срібні Струмені. Велика скеля, що утворює під собою таємничий грот, суцільно вкрита густим зеленим мохом. По ньому струмками стікає вода. Водоспад виглядає дуже чарівно та тендітно. Відвідувачі полюбляють фотографуватися не тільки на фоні водоспаду, але також під каменем, що утворює грот, за струмками води.

 

 

6. Шипіт [Міжгір'я]

 

Висота 14м.

Додатковою рекламою водоспаду є субкультурний фестиваль, який проходить тут щороку у липні, починаючи з початку 90-их. Хіппі з усієї країни та найближчого зарубіжжя з’їжджаються до підніжжя закарпатської гори Гемби, аби насолодитися свободою. Взимку Шипіт зустрічає здебільшого лижників, які приїхали до Пилипця покататися та відпочити від міською метушні. Водоспад заввишки 14 метрів. Його шепіт лунає здалеку. Поруч – вже важко почути самого себе.

 

 

7. Прутський Водоспад [Івано-Франківщина]

 

Висота 12м.

Прутський Водоспад (інша назва - Говерлянський Водоспад) — каскадний водоспад в Українських Карпатах (масив Чорногора), на річці Прут. Розташований на півдні Надвірнянського району Івано-Франківської області, на схід від вершини Говерли. Водоспад має шість каскадів, висота найбільшого — 12 м. Загальна висота падіння води — 80 м. Розташований між північно-східними відногами гір Говерли та Брескул, на краю льодовикового кару, в якому бере початок Прут. Водоспад — популярний туристичний об'єкт, пам'ятка природи.

 

 

8. Бухтівецький Водоспад [Івано-Франківщина]

 

Висота 8м.

Розташований на р. Бухтовець, неподалік присілку с. Пасічної - с. Букове Надвірнянського р-ну (по-місцевому - с. Бухтівець) Івано-Франківської області. Перший - маленький - розташований зразу за мостом через Бистрицю-Надвірнянську в с. Пасічна при усті однойменного потоку. Наступні два розташовані майже поруч - 6,5 км від устя потоку в Бистриці або 50 хв. пішки без вантажу хорошою ґрунтовою дорогою, 50 м один від одного, в мальовничому каньоні.

 

 

9. Женецький Гук [Івано-Франківщина]

 

Висота 15м.

 Розташований в долині лівої притоки потоку Женця, яка впадає в Прут, між масивами хребтів Явірника та Хом'яка-Синяка.  

Водоспад  розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

До Женецького водоспаду від траси Микуличин — Ворохта (бл. 7 км) спочатку йде асфальтована дорога (приблизно до середини), а далі добра ґрунтова дорога. А ще це місце прославилося тим, що неподалік розташована резиденція колишнього президента України Віктора Ющенка. І замість стежки до водоспаду веде цілком добра дорога з шлагбаумом при в'їзді. 

 

 Який водоспад Вам подобається?------
оцінило: 2 люд.