Калина як символ

admin
  237 004   32    
Калина як символ
Калина як символ

Калина - дерево українського роду. Колись у сиву давнину вона пов'язувалася з народженням Всесвіту, вогненної трійці: Сонця, Місяця і Зірки. Тому й отримала калина таке ім'я від старослов'янського назви Сонця - Коло. А оскільки ягоди калини червоного кольору, то й стали вони символом крові та безсмертного рода.

Калина - дерево українського роду. Ягоди калини червоні, що символізує безсмертя роду. Дуб і калина - символи краси і сили, але сили незвичайної, краси надзвичайною.

Калина — символ життя, крові, вогню. Деякі дослідники пов'язують її назву із сонцем, жаром, паланням. Калина часто відіграє роль світового древа, на вершечку якого птахи їдять ягоди і приносять людям вісті, іноді з потойбіччя. Та й саме древо пов'язує світ мертвих зі світом живих. Калина символізує материнство: кущ — сама мати; цвіт, ягідки — діти. Це також уособлення дому, батьків, усього рідного. Калина — український символ позачасового єднання народу: живих з тими, що відійшли в потойбіччя і тими, котрі ще чекають на своє народження. Калина уособлює й саму Україну. Як символ Батьківщини, вона «проросла» в гімнові січових стрільців:

Ой у лузі червона калина похилилася.

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо.

 А ми нашу славну Україну розвеселимо!

 

Калина на рушнику - символ неперервності сімейного життя.

 

Калина на сучасному одязі

Калина на сучасному одязі

взято з сайту - http://vyshyvanka.net


Найбільш оспіваною породою в Україні є калина. Колись у сиву давнину вона пов'язувалася з народженням Всесвіту, вогненної трійці: Сонця, Місяця і Зірки. Тому і назву свою має від давньої назви Сонця — «Коло».

Іноді калину вважають символом України. Її значна поширеність на теренах України, пов'язаність із родинно-побутовими, календарними обрядами (весілля, похорони, осінній обряд «похід на калину» та ін.) зумовили перехід із світу номінативної одиниці у світ художнього образу. Найбільше цей давній фольклорний образ виступає словом-символом як домінанта в асоціативному зв'язку калина — дівчина (мати), калина — Україна, калина — кров. Домінує загальнопоширена спорідненість «калина — дівчина». Цю стійку асоціацію розглядали видатні фольклористи Микола Костомаров, О. Веселовський, Олександр Потебня.

Калина на картині

Калина на картині

 

 Також калина вважалась «весільним деревом» і була обов'язковою учасницею весільного обряду. Гілками калини прикрашали столи, весільні короваї, дівочі вінки й гостинці. Другий вид символічної спорідненості калина — Україна притаманний найбільше стрілецьким і повстанським пісням. Плоди калини стали символом мужності людей, що віддали своє життя боротьбі за Україну. 

 

Китиця калини

Китиця калини

 

Завдяки червоним ягодам, які нагадують краплі крові, калина в українців стала символом пролитої козацької крові. Ця архаїчна значущість слів калина — кров за традицією зберігається і у піснях воєнної тематики нового часу: У діброві при долині вітер повіває, Там над стрільчиком калина слізоньки ковтає. Ой червоні тії сльози з стрілецької рани, Впав бідненький при долині, більше вже не стане Подібно, «калина на могилі» має стійке символічне значення: тужлива пам'ять за померлим на чужині молодим козаком чи хлопцем, сином, братом:

 А на тій могилі червона калина,

 За стрільцем ридає молода дівчина.

 
Реферат про калину [790.5 Kb] (Завантажили: 1640) Переглянути онлайн: Реферат про калину


Лікувальні властивості калини

Цвіт калини

Цвіт калини

 

Плоди калини містять велику кількість самих різних необхідних для людського організму речовин. Крім цукру й органічних кислот, в них є танін, пектин, дубильні речовини, смоловидна ефіри і вітаміни. Особливо цілющим є вібурнін, що надає ягодам гіркоту.

Продукти з калини, оброблені термічно, втрачають вібурнін, тому в лікувальних цілях потрібно вживати свіжий сік калини і желе з цукром. Ягоди калини входять у різноманітні збори, рекомендовані

при хворобах серця, горла, печінки, судин.

Вони корисні при гіпертонії і атеросклерозі. При охриплий голосі, кашлі і застудах добре допомагає настій калини.

У літніх людей виникають пігментні плями на шкірі. Компреси з соку калини допомагають їх зменшити або повністю усунути.

 

Калина

 

 

Калина з бісеру

 

Кущ калини побіля материнської чи бабусиної домівки – це не тільки окраса. У ньому глибинний зміст. Це наш символ. Наш духовний світ. Наша спадщина, яка опредметнює духовний потяг до рідної землі, свого берега, своїх традицій.

 

Тож бережіть калину, любуйтеся її цвітом і плодом. І пам'ятайте, що у злих, недобрих людей калина не росте. Будьте добрими і чуйними, посадіть біля своїх осель калину. Хай цей диво-кущ прикрасить ваш дім, хай у ньому соловейко зів'є собі гніздечко і співає вам пісню про незнищенність нашого українського народу.

       Калина з бісеру 

------ Українські символи
admin
admin  Гетьман 
№:4
:a_smex6: А я обожнюю дівчат, що спілкуються на чистій українській - це аж збуджує!
--------------------
«Юрбу людей перетворюють у націю дві речі: спільне велике минуле і спільні великі плани на майбутнє». Жюль Ренар
7   відповісти цитувати скарга
Соня
Соня  Сірома 
№:12
Супер мені дуже допоміг цей сайт ) І твір тут супер )Дякую вам ) :smailuk1: :smailuk31: :smailuk14:
7   відповісти цитувати скарга
Шухевич
Шухевич  Сірома 
№:17

ненавижу украинский но за информацию большое СПОСИБО всем всем!!!


Їдь на Москальщину.Там будеш слухати,та патякати на "кацапській" мові....Слава Україні!

3   відповісти цитувати скарга
Саня
Саня  Сірома 
№:19

Цитата: Януся
:prapor: ненавижу украинский но за информацию большое СПОСИБО всем всем!!!
укр мова сама красивомовна


 

2   відповісти цитувати скарга
Гість
Гість  Сірома 
№:20

Гарний твір!!! Мені подобається.Немає красивішої мови! :smailuk1:



Цитата: Януся
:prapor: ненавижу украинский но за информацию большое СПОСИБО всем всем!!!
---------------Ти погана дівчина фігня

8   відповісти цитувати скарга
СВЯТОСЛАВ  КОРПАН
СВЯТОСЛАВ КОРПАН  Сірома 
№:27
ККККККК ЛЛЛЛЛЛ АААААА СССССС ?????????????? :smailuk9: :smailuk13: :smailuk2: :smailuk1: :smailuk30: :smailuk36:
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua