Український портал » Державні свята » Листопад » День залізничника України. 4 листопада

День залізничника України. 4 листопада

admin
  3 228   0    
День залізничника України. 4 листопада
День залізничника України. 4 листопада

День залізничника України

Саме 4 листопада 1861 року з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова привезли перший потяг з Австро-Угорщини. Він називався «Ярослав». Це був потяг міжнародного сполучення, що з'єднував Львів з Віднем, Перемишлем та Краковом.

В даний час «Укрзалізниця» у своєму потенціалі має Донецьку, Львівську, Одеську, Південну, Південно-Західну і Придніпровську залізниці, які здійснюють перевезення згідно з внутрішніми та міждержавним сполученнями.

Як святкують:

- Офіційно для залізничників влаштовують концерти, виставки та демонструють фільми.

- Провідниці глушать оковиту в рейсі.

- Обслуговуючий персонал влаштовує змагання та конкурси на робочому місці.

 

З історії свята:

Свято День залізничника (рос. День железнодорожника) було засноване в Російській Імперії в 1896 і приурочене до дня народження імператора Миколи I, котрий почав будівництво залізниць. Святкувалося воно щорічно 25 червня аж до 1917. Після 1917 свято було забуте майже на двадцять років. Відновлення святкування дня залізничника в СРСР пов'язане з прийомом керівним діячем КПРС і диктатором СРСР Йосипом Сталіном залізничників у Кремлі 30 липня 1935[1]. Постановою Уряду від 28 липня 1936 був установлений день професійного свята залізничників 30 липня. Пізніше за постановою РНК СРСР від 9 липня 1940 року його святкування перенесли на найближчий вихідний день - першу неділю серпня (святкується досі в Росії).

Після здобуття Україною незалежності, у 1993 тодішнє керівництво Укрзалізниці закріпило царсько-радянську традицію і внесло відповідні пропозиції Президенту. Свято було встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту України…» згідно з Указом Президента України «Про День залізничника» від 15 липня 1993 р. № 257/93-рп і відзначалося у першу неділю серпня.

Після призначення у 2000 генеральним директором Укрзалізниці Георгія Кірпи Президенту України була внесена пропозиція про відзначення Дня залізничника 4 листопада.

 

У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про внесення зміни до Указу Президента України
від 15 липня 1993 року N 257

Внести зміну до Указу Президента України від 15 липня 1993
року N 257 ( 257/93 ) "Про День залізничника", замінивши слова "у
першу неділю серпня" цифрою і словом "4 листопада".

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 11 грудня 2002 року
N 1140/2002Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua