ГЕРБИ НАМІСНИЦТВ, МАЛОРОСІЙСЬКОЇ КОЛЕГІЇ, УКРАЇНСЬКОГО ГУСАРСЬКОГО ПОЛКУ
admin 3 461 0Оскільки в Україні другої половини XVII - першої половини XVIII ст. був військово-адміністративний поділ на полки і сотні, символ козацтва - "козак з мушкетом" - набув ознак "національного герба". Після скасування гетьманства 1764 року "козака" замінив герб новоствореної Малоросійської колегії: на золотому тлі чорний двоголовий орел та герби п'ятьох давніх князівств (Київське -на блакитному тлі срібний ангел; Переяславське -на червоному тлі срібна башта; Стародубське - на червоному тлі зелений дуб;
Сіверське - на червоному тлі золота стіна; Чернігівське - на блакитному тлі чорний орел). Коли 16 вересня 1781 року Лівобережну Україну було розділено на три намісництва - Київське, Чернігівське та Новгород-Сіверське, кожне одержало свій герб. Герб Харківського намісництва від 1780 року виглядав так: на зеленому тлі золотий із сріблом жезл Меркурія (кадуцей) та золотий ріг достатку.
У російській армії з 1712 року існувала традиція зображати на знаменах герб "провінції або міста", ім'я яких носив полк. Коли було сформовано Український гусарський полк, створили спеціальний герб. Герби Київського (1), Чернігівського (2) та Новгоррд-Сіверського (3) намісництв.
Герби Малоросійської колегії (4) та Українського гусарського полку (5).