"Ворскла" Полтава

Іван Сірко
  3 493   0    
"Ворскла" Полтава
"Ворскла" Полтава

 "Ворскла" Полтава

«Ворскла» — футбольний клуб Прем'єр-ліги України, володар Кубка України 2008–2009 років та бронзовий призер чемпіонату України 1996–1997. Заснований 5 січня 1955 року. Відроджений у лютому 1984 року.

 

5 січня 1955 року в Полтаві створили команду «Колгоспник» — колектив мав представляти Полтавщину. Серед запрошених гравців місцевих футболістів було небагато, а найкращим серед полтавців був страж воріт Станіслав Басюк. Першим тренером команди призначили Костянтина Скрипченка — відомого у минулому воротаря «Динамо» (Київ) та «Стахановця»(зараз "Шахтар" Донецьк). У 1956 "Колгоспник", граючи у першості України серед колективів фізкультури, здобуває Кубок УРСР.

 

 Фото команди:

Повна назва: Заснований: Форма:
«Ворскла»
український футбольний клуб, що представляє місто Полтава
1955 рік.
     
 Шарф вболівальника:  Перелік фансайтів:  

 http://www.fcvorskla.com.ua

 http://wglife.com.ua

 http://vk.com/fcvorskla

Серед історичних етапів розвитку полтавського фанатизму можна виділити наступні: від середини 80-х років і до 1991 року, від 1996 року і до 2003 року, і від 2003 року і до сьогодні. Перший етап пов’язаний із союзним поколінням фанатів, які основну підтримку надають команді Ворскла Полтава переважно у домашніх матчах. На виїзді за сезон полтавські фанати бувають не більше 3-4 разів. Із розвалом Радянського Союзу відходить і хвиля союзних фанатів. У 1996 році на зміну їм приходить нове покоління, підсилене кількома людьми з попереднього покоління. Саме цим поколінням організовується фан-угрупування "VOLONTAIRE". Головною відмінністю цього етапу розвитку полтаського фанатизму є те, що «волонтери» крім домашніх матчів стабільно відвідують виїзди улюбленої команди, рідко їх пропускаючи. Волонтери не називають себе ультрас, а іменуються добровольцями, які підтримують свою команду. Серед досягнень варто відмітити заснування і утримання власного сайту Ворскла. Із 2003 року починається наступний період розвитку полтавського фанатизму. Нові полтавські фанати вже відкрито іменують себе хуліганами Ворскли або ультрас Ворскла. У цей період фанатизм в Полтаві виходить на більш-менш професійний рівень, з’являються ультрас- і хуліганські фірми. У зв’язку з поширенням інтернету ведеться більш активна агітація серед молоді, щодо залучення її до фанатського життя. А ось які відновини ультрас "Ворскли" з іншими командами:

ДРУЖБА: Шахтар, Чорноморець

НЕЙТРАЛІТЕТ: Волинь Луцьк

ВІЙНА: Металіст, Карпати, Динамо, Дніпро, Зоря, Іллічівець, Металург Д., Арсенал, Кривбас, ПФК Севастополь, Оболонь, Металург З., Таврія.

Загалом середня кількість всіх вболівальників «ворсклян» на домашніх матчах в сезоні 2012-2013 складала 8, 342 особи. Це 9 результат з 16 команд Прем’єр-ліги.

 Найпринциповіший матч для "Ворскли" - з харківським "Металістом".

Перфоманс полтавчан

 

 

 Найвище досягнення:

Володар Кубку України

  третє місце: 1996–1997

  2008-2009

 

Головний тренер 
Василь Сачко

 В різні часи у складі полтавчан грали такі відомі гравці як: 
Сергій Беженар  
Золтан Бреньо 
Валентин Гусєв  
Сергій Долганський 
Сергій Кравченко 
Віктор Маслов
Олександр Мелащенко  
Сергій Нагорняк  
Віктор Носов  
Геннадій Орбу 
Андрій П'ятов 
Віталій Старухін  
Василь Сачко 
Домашній стадіон:

 

 Стадіон «Ворскла»   

Загальний вигляд 

Банерне та модульне шоу

     

 

 Досягнення:

 

Кубок УРСР  Володар 1956р.

Чемпіонат України  3 місце в сезоні 1996–1997

Кубок України  Володар 2008–2009р.

 

 Найкращі відеомоменти:

Накращі голи та моменти:

 

 Офіційний сайт клубу http://www.vorskla.com.ua

 

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua