Український портал » Історія України » Тризуб - теорії походження

Тризуб - теорії походження

admin
  38 970   9    
Тризуб - теорії походження
Тризуб - теорії походження

Спробуємо розібратися в різних теоріях походження тризуба. Сьогодні тризуб є офіційний герб України, але яке значення надавали йому в минулому.

 Історичні зображення тризуба   Тризуб це якір?
 Тризуб це Сокіл?  Християни про тризуб 
Тризуб в триєдності індусів.  Старовіри про тризуб 
Тризуб як герб Рюриковичів  Розмітка Герба України
Посміхнись над тризубом    Відеоверсії про тризуб

 

Тризуб це якір?

   

Ще в VII-V ст. до н.е. у стародавніх греків на грошових знаках з'являється унікальний символ, у якому поєднуються два культу: сонця і якоря (рис. 3)

 

 Саме в ньому, вперше в релігійному мистецтві людства в зображенні якоря з'являється дуже важлива закономірність. Вона полягає в тому, що у зв'язку з неможливістю зобразити в одній площині тривимірність якоря, невідомий античний майстер розмістив якірні роги і шток в одній площині. І виник новий релігійний символ, у якому умовно розгорнутий на дев'яносто градусів шток і веретено, яке він перетинав, створили вже не умовний, а реальний художній образ хреста, який увінчує якір (тризуб).

Пізніше в V-IV ст. до н.е. цей символ стає дуже популярним і швидко поширюється з Греції на монети сусідніх країн. Археологічні знахідки не залишають жодного сумніву в тому, що символ священного якоря з хрестом нагорі, який сформувався в ідеології та мистецтві Стародавньої Греції, пізніше запозичується християнами.

Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї - Надії на порятунок. Апостол Павло говорить про християнську надії, що вона "для душі є ніби якір, безпечний і міцний, який досягає до найглибшої за завісу, куди предтечею за нас увійшов Ісус". Відомо, що якір ототожнювався з Ісусом Христом і хрестом.

Зрозуміло, що саме символ з таким глибоким духовним змістом і повинен був увінчує скіпетр візантійського імператора. До речі у Візантії імператору належала не лише влада світська, а й духовна.

Тризуб чи якір
Тризуб це - якір?
тризуб як якір
 

Навіть у ХІХ ст. і в першій половині ХХ ст. у християнській обрядовості на Україні можна знайти відбиття стародавнього культу хреста-якоря. Так, у свято Водохреща на стінах, дверях і вікнах будинків і інших будівель українських садиб малювали знаки у вигляді хрестів, тризубів і якорів. Сергій Шелухін описав такий знак, побачений їм на Полтавщині в 1870 р. За його словами, знак нагадував зображення на монетах київських князів.

 

Знаки малювали і окропляли свяченою водою, щоб захистити житло від впливу злих сил і всього поганого. Подібні знаки у вигляді хреста і тризуба-якоря широко використовували і на Прикарпатті в 40-х роках минулого століття.

Таким чином, можемо зробити висновок про те, що з'явилося ще в прадавніх цивілізаціях, в тому числі і Середземномор'я, обожнювання людиною космічного об'єкта - сонця (символ хрест) і предмету винайденого ним самим - якоря (символ тризуб), призвело, у відповідних історичних умовах до появи культового знаку у вигляді хреста-якоря.

 

Саме цьому знаку, який уособлює собою Віру і Надію на порятунок, історичною долею було призначено стати гербом держави України.

   

 

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈

------ Символіка, Геральдика
Суренж
Суренж  Сірома 
№:1
Витоки древньої символіки не можливо осягнути без проникнення в світогляд давніх слов"ян який суттево відмінний від нашого...
Цей світогляд збудований на волхвізмі, особливому світобаченні глибиною у 20-30 тисяч років, світогляду космічного масштабу і цілісного сприйняття оточуючого світу...
Про роль волвів та волхвізму (форма древнього ведизму) в слов"янотворенні можна почитати в книзі "Велич Дулібії Рось. Суренж" ( rivne-surenzh.com.ua/ua/pub/ ) серії статей ( rivne-surenzh.com.ua/ua/our_articles/ ) та побачити на картах ( rivne-surenzh.com.ua/ua/additional/maps ). Волхвізм побутував на землях Центрально-Східної Європи декілька тисячоліть і фактично дав нам нашу едентичність. Інструмент волхвізму - духовні практики та знання для пізнання світобудови та розуміння процесу вічних змін та творіння. Волхвізм - батько всім світовим релігіям. Проте сам він релігією не являеться, бо не визнає догматизацію змінних речей (окрім величі самого процесу духовно-матеріальних перетворень сущого) ...
2   відповісти цитувати скарга
1
Сірома 
№:5
Володимир,
ти йобнувся тризуб був задовго до україни це один з найдревніших знаків у світі, а що Л. Кравчук з депутатами придумав то це не є правдой....
0   відповісти цитувати скарга
denis
denis  Сірома 
№:7
нашол подошло :smailuk32: ABNORONUG,
:smailuk29: :smailuk21: :smailuk28: :smailuk16:

я вот тут переписываю про тризуб а что о информацыи норм.

информации
0   відповісти цитувати скарга
Orysia
Orysia  Сірома 
№:8
" Тризуб використовувався російською династією Рюриковичів як державний герб Землі. "

Прошу змінити з "російською" на "руською"
-- велика різниця!
0   відповісти цитувати скарга
Гість
Гість  Сірома 
№:9
Правда про Праву, Яву, Наву...

Місце Прави, Яви, Нави у давньослов'янській велесовичній символіці?
Значення Творця-Сварога у вселенській побудові життя?
Слов'янські Рахмани та волхви про Трійцю: Отця-Сина-Духа Святого?
Де шукати оригінал "Велесової книги"?

Стаття "Права, Ява, Нава як основа давнього православ'я"
на - http://sviatoiar.uamodna.com/articles/prava-yava-nava-yak-osnova-davnjogo-pravo
slavya/
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua