Український портал » Історія України » Тризуб - теорії походження

Тризуб - теорії походження

admin
  39 012   9    
Тризуб - теорії походження
Тризуб - теорії походження

Спробуємо розібратися в різних теоріях походження тризуба. Сьогодні тризуб є офіційний герб України, але яке значення надавали йому в минулому.

 Історичні зображення тризуба   Тризуб це якір?
 Тризуб це Сокіл?  Християни про тризуб 
Тризуб в триєдності індусів.  Старовіри про тризуб 
Тризуб як герб Рюриковичів  Розмітка Герба України
Посміхнись над тризубом    Відеоверсії про тризуб

 

 

 

Старовіри про тризуб

Малий герб, як знак,  використовувався з давніх часів Слов'янами. Для розуміння сенсу цього знака, треба звернутися до Слов'янської культури.

 

 Людина має спілкуватись  зі світом не на рівні усвідомленому так, як це він розуміє, а на рівні підсвідомості рівні-відповідно з початковим змістом слів та образів, встановлених САМИМ РОДОМ. Так стверджує Слов'янська культура. І в цьому є Все.

 

 Тризуб як трисуттяМалий Герб – Тризуб (вірніше Триглав, Трійця) і є символом Божественного світу. Недаремно його брали князі за ознаку влади як намісники Бога на землі. Пояснімо цей давній символ на основі світогляду наших Предків. Тризуб - як Всесвіт Триглав є образом Всесвіту , Роду і має наступне розташування: Посередині – Перун (Права – закон Божий, згідно якого відбувається як народження, так і смерть), праворуч від нього – Дажбог (Ява, чоловічий початок), ліворуч – Макош (Нава, жіночий початок). Чоловічий і жіночі початки сходяться у нижній частині Триглаву в зародку яйці. Згідно Закону Божого відбувається народження дитини: у верхній частині на середній главі іноді позначається прямим хрестом – символом Сонця.

Триглав є символом Роду: чоловік-жінка-дитина. За Триглавом, який вписується у восьмикутну зірку, будуються православні храми і твориться календар: люди заходять із західної частини храму (вечір, осінь, смерть, зародок), їхні обличчя мусять бути оберненими до вівтарної частини храму (схід, ранок, весна, народження, дитина), праворуч – південна частина (день, літо, Ява, Білобог, чоловік), ліворуч – північна частина (ніч, зима, Нава, Чорнобог, жінка). Джерело Монета з ТризубомДо ідеї символу Рода наблизився художник Анатолій Кущ, відтворюючи ескіз ювілейної монети номіналом 2 грн., присвяченої 80-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки ІV-м Універсалом Центральної Ради. Аверс монети має вигляд: В центрі розміщено малий Державний Герб України. Ліворуч і праворуч від герба зображені на повний зріст робітник із молотом біля ковадла та селянка із серпом і снопом; вони підтримують немовля – символ молодої держави на тлі крони дерева. Ця трьохфігурна композиція є адаптованим варіантом творів графіка Георгія Нарбута. Автор монети використав вірні світоглядні основи Предків, не урахувалося тільки, що розташування має бути наступним чином: чоловік – праворуч, жінка – ліворуч. Використавши ці мотиви народної символіки, треба удосконалити герб, згідно правил геральдики. Саме такий символ має символізувати єдність Роду Руського і його процвітання.

Розшифровка тризубаТрисуття - герб України ТРИСУТТЯ часто називають ТРИЗУБОМ, що невірно. ТРИСУТТЯ є унікальним знаменитим Українським знаком-символом, якого не має жодна нація світу і який несе глибокий закодований зміст — ТРИ СУТНОСТІ, тому і зветься «Трисуття». Це є Дерево Життя, в якому об'єднані Три Суті — Яв, Нав і Прав — міфологічні архетипи слов'янської мудрості. Трисуття має горизонтальну лінію, яка символізує розділення світу на Явний (над Землею) і Навний (підземний, або захований) світи. Явний світ є життям людини н землі, а Навний є світом пращурів, померлих родичів, мудрістю віків. Життя народжується із «зерна», яке ніби посаджене у «землю» — змістовно ділить світ між живими і мертвими. Підземна частина зерна Нав — дух предків, із якого виходить, род-иться явне життя Яв — центральний росток у Трисутності. Це явне життя направляється з двох сторін складною структурою Прав — законів, правди життя. Прав є направляючою сутністю, яка ніби виростає із досвіду і мудрості пращурів Нав і яка є непохитна, як два ножі, що направляють Яв-не життя.»

 

 

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈

------ Символіка, Геральдика
Суренж
Суренж  Сірома 
№:1
Витоки древньої символіки не можливо осягнути без проникнення в світогляд давніх слов"ян який суттево відмінний від нашого...
Цей світогляд збудований на волхвізмі, особливому світобаченні глибиною у 20-30 тисяч років, світогляду космічного масштабу і цілісного сприйняття оточуючого світу...
Про роль волвів та волхвізму (форма древнього ведизму) в слов"янотворенні можна почитати в книзі "Велич Дулібії Рось. Суренж" ( rivne-surenzh.com.ua/ua/pub/ ) серії статей ( rivne-surenzh.com.ua/ua/our_articles/ ) та побачити на картах ( rivne-surenzh.com.ua/ua/additional/maps ). Волхвізм побутував на землях Центрально-Східної Європи декілька тисячоліть і фактично дав нам нашу едентичність. Інструмент волхвізму - духовні практики та знання для пізнання світобудови та розуміння процесу вічних змін та творіння. Волхвізм - батько всім світовим релігіям. Проте сам він релігією не являеться, бо не визнає догматизацію змінних речей (окрім величі самого процесу духовно-матеріальних перетворень сущого) ...
2   відповісти цитувати скарга
1
Сірома 
№:5
Володимир,
ти йобнувся тризуб був задовго до україни це один з найдревніших знаків у світі, а що Л. Кравчук з депутатами придумав то це не є правдой....
0   відповісти цитувати скарга
denis
denis  Сірома 
№:7
нашол подошло :smailuk32: ABNORONUG,
:smailuk29: :smailuk21: :smailuk28: :smailuk16:

я вот тут переписываю про тризуб а что о информацыи норм.

информации
0   відповісти цитувати скарга
Orysia
Orysia  Сірома 
№:8
" Тризуб використовувався російською династією Рюриковичів як державний герб Землі. "

Прошу змінити з "російською" на "руською"
-- велика різниця!
0   відповісти цитувати скарга
Гість
Гість  Сірома 
№:9
Правда про Праву, Яву, Наву...

Місце Прави, Яви, Нави у давньослов'янській велесовичній символіці?
Значення Творця-Сварога у вселенській побудові життя?
Слов'янські Рахмани та волхви про Трійцю: Отця-Сина-Духа Святого?
Де шукати оригінал "Велесової книги"?

Стаття "Права, Ява, Нава як основа давнього православ'я"
на - http://sviatoiar.uamodna.com/articles/prava-yava-nava-yak-osnova-davnjogo-pravo
slavya/
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua