Леся Українка

admin
  8 663   0    
Леся Українка
Леся Українка

Оригінальна назва: Леся Українка

Переклад: Український (оригінал)

Довготривалість: 22:23 хв.

Рік випуску: 2008

Режисер: Володимир Ніколаєць

Жанр: Історичний, біографія

Відео:TVRip MPEG2 Video 720x576 25.00fps 4000Kbps

Аудіо:  MPEG Audio 44100Hz stereo 224Kbps

Розмір: 696мб.

 

Геніальна поетеса, велика донька українського народу Леся Українка – єдина жінка, що увійшла до топ-десятки. Однак силі духу, що жив у цьому змученому хворобою тілі, могли б позаздрити найдостойніші представники сильної половини людства.

Хоча в суспільній свідомості за Лесею Українкою міцно закріпився образ "великої хворої", насправді мало хто знає, як сильно страждала поетеса. У нашому уявленні вона – "ікона", але хто розгледить у портреті на стіні живу людину? Цей фільм – спроба зруйнувати міф про "безтілесність" Лесі Українки та показати одержиму болем жінку, чиї кращі твори написані на піку страждання, душевного й фізичного.

Про фільм "Леся Українка"

Саме тоді були створені такі шедеври, як "Одержима", "Кассандра", "Лісова пісня", "Камінний господар". Так, поему "Одержима" Леся написала за одну ніч коло ліжка помираючого Сергія Мержинського, а текст "Лісової пісні" склався в її думках, коли вона навіть не могла підняти голову – відтак, одужавши, вона записала його всього за десять днів!

"У цей час казали, що в Україні такий шедевр просто не міг народитися. Міг, і тільки в Україні! І автором його була українка – Леся Українка. Щоразу вона віддавала себе як жертву музі, щоб народжувалися Мавка, Кассандра, Донна Анна. Рівноправних прикладів у культурі українській та, гадаю, навіть у всесвітній культурі, немає. Її останні три драми – це сходження по щаблях-гігантах", – каже ведучий фільму й "адвокат" Роман Віктюк.

За словами режисера, він все життя мріє поставити в Росії "Лісову пісню" й "Камінного господаря", але переклади настільки погані, що ця мрія весь час відсувається. А про велич Лесі Українки, зізнається Віктюк, він може говорити "до ранку".

"Але якщо у трьох словах – я б сказав, що вона геній, свята й герой. А якщо вже геть серйозно, вона боголюдина. Про це ще ніхто не сказав, і я перший це вимовлю. Ми повинні сьогодні до неї приходити, як у храм – на потребу душі, на святе причастя. Це нам потрібно зрозуміти, відчути. Тому що дуже довгий час її ніхто не розумів – першу українську дівчину в Російській імперії, першу російську дитину-українця.

 Вона перевершила світову культуру вже тоді, але її так і не зрозуміли на батьківщині. І якщо це відбудеться зараз, я буду надзвичайно щасливий".

 

 

 
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно з letitbit.net


Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:
------ Відомі українці, документальний

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua