Український портал » Сучасна Україна » Культура козака » Що робити коли попав в яму і розбив авто?

Що робити коли попав в яму і розбив авто?

Getman
  1 458   0    
Що робити коли попав в яму і розбив авто?
Що робити коли попав в яму і розбив авто?

Якщо Ви попали на українські дороги та не знаєте, що робитиколи попав в яму і розбив авто? - Читайте поради юриста.

Черговість дій по ст. 140 КУпАП Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць ...


1. Негайно зупиніться, включіть "аварійку", та виставте знак аварійної зупинки.


2. Викличте поліцію.


3. Відразу зайдіть свідків даної події.


4. До приїзду працівників поліції зафіксуйте на фото та відео всю обстановку (пошкодження авто, стан дорожнього покриття , яму яка стала причиною тощо)


5. Після їх приїзду наполягайте на складенні протоколу за ст.140 Кодексу України про адмін.правопорушення. (Часто-густо працівники поліції будуть вигадувати історії " Ви не вибрали безпечної швидкості руху", "Не слідкували за дорожньою обстановкою", "Тому самі винні")


Не звертайте на це уваги та НАПОЛЯГАЙТЕ НА СКЛАДАННІ ВИЩЕЗАЗНАЧЕНОГО ПРОТОКОЛУ. Повідомте, що згідно ст.14 Закону України "Про дорожній рух" Ви МАЄТЕ ПРАВО НА БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ, зазначте, що знак, який ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО НЕНАЛЕЖНИЙ СТАН ДОРОЖНЬОГО ПОКРИТТТЯ - ВІДСУТНІЙ.


6. У будь якому випадку наполягайте на складангі схеми ДТП та прослідкуйте, щоб все було записано вірно (вибоїна, наявність в ній води, її видимість, розміри, відстань між нею та зупинкою транспортного засобу тощо)


7. Якщо працівник поліції відмовився, щось фіксувати – зазначте це у своїх поясненнях та збережіть фото, відео з місця події.


8. Бажано на місце ДТП викликати представників дорожньої служби, яка відповідальна за стан дороги (цього вимагає п.11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг … постанова КМУ від 30.03.1994) 


9. Вимагайте у поліцейських довідку про пошкодження автомобіля , копію схеми ДТП та інші матеріали.

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua