Валерій Лобановський

admin
  4 513   0    
Валерій Лобановський
Валерій Лобановський

Оригінальна назва: Валерій Лобановський

Переклад: Український (оригінал)

Довготривалість: 23:15 хв.

Рік випуску: 2008

Режисер: Сергій Долбілов

Жанр: Історичний, біографія

Відео:TVRip MPEG2 Video 720x576 25.00fps 4000Kbps

Аудіо:  MPEG Audio 44100Hz stereo 224Kbps

Розмір: 771мб.

 

Він довів, що в Радянському Союзі українці грають у футбол краще за всіх. Під керівництвом Валерія Васильовича Лобановського київський клуб 8 разів ставав чемпіоном СРСР, 6 – володарем Кубка СРСР, двічі вигравав європейський Кубок кубків і один раз – Суперкубок. Тоді міжнародна преса визнала динамівську команду найсильнішою у світі, а словосполучення «київське «Динамо» стає всесвітньо відомим футбольним брендом.

Про фільм "Валерій Лобановський"

 

Чому Валерію Лобановському дозволили очолити збірну СРСР тільки через 7 років після виграшу першого в історії країни єврокубка – у 1982-ому, а вже через рік звільнили з дивним формулюванням «ніколи надалі не залучати до роботи з головною командою країни», дотепер викликає здивування. А надто що невдовзі за опалою сталося тріумфальне повернення – за два тижні до Чемпіонату світу 1986 року, виграш Кубка кубків і друге місце в рейтингу кращих тренерів планети.

«Серед великих футболістів і тренерів Валерій Лобановський посідає одне з найпочесніших, ато й вище місце. Він був людиною, освіченою не тільки в галузі спорту, але й особистістю величезного інтелекту, – говорить про свого героя ведучий фільму Леонід Кравчук. – Він був дисциплінований внутрішньо, вкрай відповідально ставився до кожної гри, навіть якщо вона була товариською, тобто не вважалася принциповою з погляду Чемпіонату або Кубка. На кожну гру він готував сценарій, але не роздруковував – писав від руки й тримав у кишені, щоб ніхто навіть не знав, кого він збирається виставляти на поле. Лобановський не був публічним, не був відкритим, але усередині себе виношував шляхетні вчинки. Я знаю його як людину відповідальну й благородну».

Особисте знайомство Валерія Лобановського та Леоніда Кравчука відбулося задовго до того, як один став тренером, а другий – високим партійним чиновником. «Уперше я зустрівся з ним ще за часів мого університетського життя, коли Лобановський грав у «Динамо», а я був одним з уболівальників цієї команди. Коли він виходив з роздягальні, я привітав його з професійно забитим голом – він мав назву «сухий листок» і був його фірмовим футбольним знаком. Він звернув увагу, що я сказав це зі знанням справи, і ми трохи поспілкувалися. Офіційне знайомство відбулося у 1980 році, коли я вже безпосередньо займався спортом в Україні. А оскільки спорт і футбол у ЦК Компартії України посідав особливе місце, з огляду на те, що вболівальником №1 в Україні вважався Володимир Васильович Щербицький, до Лобановського як головного тренера і «Динамо», і збірної СРСР були прикуті всі погляди».

Зі спогадів Леоніда Макаровича, Лобановський не тільки цінував командну дисципліну, але й дуже зворушливо ставився до своїх футболістів і всіляко захищав їхні інтереси. «У той час, коли в магазині неможливо було купити багатьох дефіцитних речей – наприклад, прикраси для дружини на 8 березня або модну дублянку, Лобановський часто приходив домовлятися про те, як «організувати» для гравців той чи інший товар. Він не тільки турбувався про те, як люди грають, але й чим вони живуть».

 
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно з letitbit.net

Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:

------ Відомі українці документальний 2008

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua