В'ячеслав Чорновіл

admin
  4 871   0    
В'ячеслав Чорновіл
В'ячеслав Чорновіл

Оригінальна назва: В'ячеслав Чорновіл

Переклад: Український (оригінал)

Довготривалість: 23:15 хв.

Рік випуску: 2008

Режисер: Богдан Коровченко

Жанр: Історичний, біографія

Відео:TVRip MPEG2 Video 720x576 25.00fps 4000Kbps

Аудіо:  MPEG Audio 44100Hz stereo 224Kbps

Розмір: 722мб.

 

Як зізнався Тарас Чорновіл, для нього було несподіванкою побачити батька поміж 10 Великих Українців, хоча саме за В'ячеслава Чорновола він віддав свій голос під час голосування. «Я голосував не як син, а як людина, котра вважає, що його внесок у незалежність України неоціненний. У 50-х роках, коли виник певний надлам, він перебрав естафету в людей, які наполягали не тільки на мовно-культурній, але й політичній опозиції.

 Про фільм "В'ячеслав Чорновіл"

 

Він політизував шістдесятництво, і мені здається, що якби не В'ячеслав Чорновіл, у нас сьогодні просто могло б і не з'явитися чіткої ідеї української державності».

Пропозицію стати ведучим документального фільму про батька Тарас Чорновіл прийняв не роздумуючи. «Для мене дуже важливо, щоб особистість В'ячеслава Чорновола не була представлена занадто вузько, я боявся, що його можуть показати сегментарно – як лідера РУХу, як виключно націонал-демократа та й годі. Мені хотілося б, щоб, по-перше, була присутня ця передача поколінь визвольної та державної ідеї, а по-друге, глибокий внутрішній демократизм, без якого цілісність України як єдиної держави неможлива в принципі. І я готовий зробити для цього все можливе».

На запитання, як це – знімати фільм про власного батька, хай навіть і абстрагуючись від родинних зв'язків, Тарас Чорновіл говорить, що до певної міри було важко: «Я підходжу дуже суб'єктивно, адже для мене він є особистістю першорядною, і укластися зі своїм суб'єктивним підходом у загальну концепцію сприйняття В'ячеслава Чорновола непросто. Чи складно мені вертатися й прокручувати у пам'яті всі події? Швидше за все, що ні. Так уже склалося, що батька у своєму житті, особливо в дитинстві, через його постійні ув'язнення й роботу в напівлегальному режимі, я бачив дуже нечасто. Вперше його заарештували, коли мені було 3 роки, вдруге – коли мені виповнилося 5, втретє – коли я пішов до школи. Тому навіть для мене В'ячеслав Чорновіл – особистість трошки міфічна».

Єдине, чого побоюється «адвокат» – щоб телеглядачі не сприйняли фільм про Чорновола-старшого як ідеалізований сином портрет батька. Але Тарас від самого початку поставив для себе дуже жорстку планку: остаточне рішення про те, як виглядатиме фігура В'ячеслава Степановича у фільмі, він довірив приймати безпосередньо творцям документалки.

«Я вважаю, що все повинні робити професіонали, тому не втручався в процес виробництва фільму. Моя роль – представити, розповісти, а творча група могла вибрати з того, що я говорив, ту частину, яку вважала за потрібне. Єдина умова – уникати суб'єктивних прив'язок: щоб це був фільм не сина про батька, а фільм про В'ячеслава Чорновола як про унікальну фігуру в українській історії»

 
 
Завантажити  безкоштовно (448 мб) з letitbit.net

Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:
  


  

     

------ документальний, 2008, Богдан Коровченко, Відомі українці

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua