Григорій Сковорода

admin
  8 136   0    
Григорій Сковорода
Григорій Сковорода

Оригінальна назва: Григорій Сковорода

Переклад: Український (оригінал)

Довготривалість: 21:56 хв.

Рік випуску: 2008

Режисер: Олексій Лябах

Жанр: Історичний, біографія

Відео:TVRip MPEG2 Video 720x576 25.00fps 4000Kbps

Аудіо:  MPEG Audio 44100Hz stereo 224Kbps

Розмір: 682 мб.

 

    Ви вважаєте, що Сковорода був бідним філософом та пройшов багато сіл і містечок?  Це все міфи...  Токійське вино, сир Пармезан та життя при дворі - але все це сковорода кидав і йшов в народ....

    У фільмі телеканаоу Інтер розповідається про справжнього, а не вигаданого радянського пропагандою генія української літератури.

Григорій Савич Сковорода
Григорій Сковорода

При ародженні: Сковорода Григорій Савич
Дата народження: 22 листопада (3 грудня) 1722
Місце народження: Чорнухи, Полтавщина
Дата смерті: 29 жовтня (9 листопада) 1794
Місце смерті: Іванівка, Харківщина
Національність: українець
Мова творів: давньоукраїнська мова,, латинська мова
Рід діяльності: прозаїк, поет
Напрямок: ренесанс
Жанр: філософський трактат, байка, вірш

 Про фільм "Григорій Сковорода"

Хрестоматійний образ злиденного й босого мандрівника, що подорожує від села до села з торбинкою за плечима, настільки укріпився в нашій свідомості, що сьогодні ми не можемо уявити собі Григорія Сковороду інакше. Говорячи про найбільшого українського філософа, у першу чергу згадують його твори, але сам він як особистість залишається маловідомим і невловимим для світу, як і три століття тому.

А тим часом, упевнені автори документального фільму про Сковороду, ця людина була б дуже цікава нашим сучасникам, знай ми про нього трохи більше.

«Загальний фон відомостей про Сковороду настільки малоцікавий, що зануритися в нього глибше захочуть хіба що дослідники, – говорить Олексій Бобровников. – Ми з Остапом Ступкою зробили матеріал, що повністю переверне стереотипне уявлення про цю унікальну особистість. Думаю, що для популяризації Сковороди наш фільм стане бомбою. І не тому, що ми такі «круті». Просто навколо Сковороди завжди прагнули створити ореол мученика, ідола, методиста, одним словом, хотіли зробити його нецікавим. Ми вирішили піти іншим шляхом і показати його як дуже класну, дуже хіпову й дуже сучасну людину».

Щоб уявити Сковороду саме таким, команда проекту «Великі Українці» довго підшукувала гідну кандидатуру на роль ведучого-«адвоката». Ним став Остап Ступка – представник молодого покоління, який добре відчуває подібні речі. «Незважаючи на прірву в три сторіччя, можна провести паралелі між гедоністом Сковородою, яким він був, принаймні, п'ять років свого перебування в Європі, і Остапом, котрий знає, що таке гламур, світське життя, слава», – каже Олексій Бобровников.

До речі, за певних обставин Сковорода міг би з успіхом повторити долю Олексія Розумовського, мазунчика російської імператриці Єлизавети. Завдяки заступництву однієї важливої людини, яка зіграла схожу роль і в житті Розумовського, молодого Григорія прийняли до співочої капели імператриці. Пізніше генерал візьме його у подорож Європою, де він опиниться у вищих колах при дворах європейських монархів. «Ця людина намагалася зробити зі свого протеже світську особу – і Сковорода дійсно був таким», – запевняють автори документалки.

«Ми пам'ятаємо про Григорія Савича перважно якісь банальні речі зі школи – що він ходив від села до села, що ходив босий, – каже ведучий стрічки актор Остап Ступка. – Але справжнього Сковороду ми не знаємо зовсім. Насправді, він не ходив босий і не ночував у селян – він мав чимало друзів серед багатих поміщиків, у яких він зупинявся. Він дуже любив сир пармезан, який йому надсилали кілограмами, і добре біле вино – те саме, котрому віддавав перевагу Людовик XIV. Але, крім цих гастрономічних слабостей, Сковорода дійсно був людиною величезної внутрішньої свободи. Саме цю внутрішню свободу я маю намір доводити й захищати всіма можливими засобами».

 

 
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно з letitbit.net Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:
 
 
 
 

 

 

 

Фільм Григорій Сковорода 1958 року

 

Оригінальна назва: Григорій Сковорода

Мова: Російська

Довготривалість: 28:18 хв.

Рік випуску: 1958

Режисер: Іван Кавалерідзе

Жанр: Історичний, біографія

Відео:672x512 01:28:21 25fps XviD 1.7Mbps

Аудіо:48KHz 01:28:21 Stereo 128Kbps mp3

Розмір: 1200 мб.

  Біографічний фільм про життя Григорія Сковороди (1722 - 1794), видатного українського філософа, поета, гуманіста, демократа і просвітителя.
   
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно

Завантажити за допомогою торренту

Відеогфрагмент з фільму

[media=https://www.youtube.com/watch?v=6iBOwqEoPwo&feature=player_embedded]


------ Документальний Відомі українці

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua