Український портал » Про життя » Як уникнути професійного вигорання, працюючи віддалено?

Як уникнути професійного вигорання, працюючи віддалено?

admin
  1 023   0    
Як уникнути професійного вигорання, працюючи віддалено?
Як уникнути професійного вигорання, працюючи віддалено?

Буде цікаво почитати тим хто працює на дому та відчуває що його покидає будья кий інтерес до свої роботи. Присвячується віддаленій роботі в Україні.

У кожного з нас є певний запас міцності та сил для кожної сфери життя. Робота – невід'ємна частина розвитку та вкрай важливий життєвий ресурс, який потребує високого залучення. У більшості це щонайменше 40 робочих годин на тиждень. Запаси міцності не нескінченні, і дуже важливо підтримувати баланс на всіх енергетичних рівнях: фізичному, розумовому, духовному та емоційному.

Емоційне вигоряння — це стан апатії та виснаження, що призводить до «паралічу» сил, почуттів та супроводжується втратою радості та смаку до життя. Перша згадка про нього належить Герберту Фрейденбергу, який ознаменував "хворобу білих комірців" словом "burnout" ще в 1974 році.

Віддалена робота в Україні швидкими темпами набирає популярності як серед молоді, так і старшого покоління. Коли ми починаємо працювати з дому, спочатку у нас підвищується продуктивність і прискорюється темп роботи: відсутність звичних розмов з колегами та зручна близькість кухні допомагають заощадити час, який зазвичай витрачається на перерви в умовах офісу. На жаль, така продуктивність спричиняє вигоряння – втрату інтересу до роботи, апатію та відсутність мотивації.

Запаси нашої енергії не нескінченні, тому дуже важливо підтримувати баланс на всіх енергетичних рівнях: розумовому, фізичному, емоційному та духовному. Ми склали список простих правил, які допоможуть зберегти внутрішню рівновагу в умовах дистанційної зайнятості:

1. Розумова енергія

  • Найвитратніша частина нашого енергетичного запасу. Для підтримки продуктивності без вигоряння встановіть чіткі межі робочого часу та відпочинку, складіть план завдань на годину, день, тиждень та намагайтеся слідувати йому. Враховуючи важку психоемоційну ситуацію, використовуйте раціональне мислення, стороніться чуток та неперевіреної інформації. Краще присвятіть свій час читанню та самоосвіті.

2. Фізична енергія

  • У здоровому тілі – свіжі думки! В умовах віддаленої роботи важливо не забувати про фізичне навантаження, чіткий графік приймання їжі, бажано корисної, і режим сну.

3. Емоційна енергія

  • Особливо вразлива за умов самоізоляції. Пам'ятайте, що всі негативні емоції слід проживати. Уникайте побутових конфліктів та сварок, будьте усвідомленими та практикуйте емпатію у спілкуванні з близькими та друзями.

4. Духовна енергія

  • Остання складова нашого балансу дуже індивідуальна. Для «підзарядки» підійдуть різні техніки медитації, концентрація на позитивних речах, спілкування з друзями та відновлення старих зв'язків.

Зверніть увагу! На сьогоднішній день у сфері маркетингу, IT та технологій, синдром емоційного вигоряння – це свого роду «професійна хвороба», яка рано чи пізно приходить до кожного. Тому HR та керівникам важливо вчасно її відстежити у своїх співробітників та запобігти розвитку.

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua