Фільм - Степан Бандера

admin
  7 963   1    
Фільм - Степан Бандера
Фільм - Степан Бандера

Оригінальна назва: Степан Бандера

Переклад: Український (оригінал)

Довготривалість: 26:37 хв.

Рік випуску: 2008

Режисер: Ярослав Геляс

Жанр: Історичний, біографія

Відео:TVRip MPEG2 Video 720x576 25.00fps 4000Kbps

Аудіо:  MPEG Audio 44100Hz stereo 224Kbps

Розмір: 827мб.

 

Найвизначніша постать в історії сучасної України, що зробла виклик радянській та німецькій державам.

Сьогодні залишилась лише Україна а дві військово-репресійні держави канули в плині часу. То хто переміг?

Важко назвати другу таку особистість в українській історії, чиє ім'я викликало б настільки неоднозначну реакцію в межах однієї країни – від неприкритої агресії до майже фанатичного преклоніння.

 Про фільм "Степан Бандера"

 Думки про Степана Бандеру з боку західного та східного населення давно й остаточно розділилися: для одних він – патріот і полум'яний борець за незалежність України, інші приписують йому співробітництво з гітлерівськими окупантами та співучасть у нацистських злочинах.


Однозначної думки про лідера ОУН немає й, напевно, просто бути не може – занадто багато міфів огортають цю видатну особистість.


Саме міфи, а не реальні факти про життя й діяльність лідера ОУН, багато в чому сформували те ставлення до Бандери, яке ми маємо зараз, – вважає «адвокат» Степана Бандери й шеф-редактор проекту «Великі Українці» Вахтанг Кіпіані.

– Реальна роль Бандери та його сприйняття в масовій свідомості разюче відрізняються. Він зробив менше, ніж йому приписують, але навіть цього досить, щоб уважати його великим українцем. Просто радянська влада акумулювала всю ненависть до українського національного руху саме в особі Бандери, а саме слово «бандера» для багатьох стало лайливим, своєрідним антибрендом. Оскільки я володію історичним матеріалом і маю особисте бажання захистити від безпідставних закидів цю історичну фігуру, у процесі редакційної роботи мені довірили стати ведучим фільму. Я знаю дуже багато фактів, у тому числі маловідомих, про цю людину, а також володію унікальними сімейними фотографіями Степана Бандери, яких ще ніхто ніколи не бачив.

За словами Вахтанга Кіпіані, він уже багато років цікавиться українським націоналістичним рухом та особистістю Бандери зокрема.

– Український націоналізм за час свого існування пройшов величезну трансформацію – від тоталітарної сили на самому початку до демократичної структури, яка боролася за незалежність України. Геть очевидно, що Бандера був людиною свого часу й залишився прапором (до речі, слово «бандера» з польської перекладається як «прапор») і символом цієї організації. Ми говоримо про Бандеру як про дійсно велику особистість, яка могла надихнути своє покоління взяти в руки зброю і стати на захист своєї незалежності. Тому його роль в історії України ХХ століття неоціненна. Не випадково мільйони людей донині називають себе «бандерівцями». Зауважте: в історії України багато великих особистостей, але ніхто не називає себе «шевченківцями», «франківцями», «лесеукраїнцями»...А «бандерівцями» – називають. Для цих людей Степан Бандера – символ їхньої української ідентичності.

Зйомки проходили у Львові, Мюнхені, Варшаві, а також у в'язниці Свенти Кшиж (Святий Хрест) – «польському Сахаліні» за 200 км від Варшави, де тримали під слідством Степана Бандеру та його соратників після вбивства у 1934 році міністра внутрішніх справ Польщі Броніслава Перацького. У фільмі також взяв участь онук Степана Бандери, названий на честь свого діда.

 
 
Завантажити \ Скачати безкоштовно з letitbit.net

Завантажити за допомогою торренту
 
Скріншоти з фільму:
  


     

------ документальний, 2008, Ярослав Геляс, Великі українці
admin
admin  Гетьман 
№:1
:hi: Як на мене Степан Бандера виконав заповіт Шевченка:

[/i]
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте...
[i]
--------------------
«Юрбу людей перетворюють у націю дві речі: спільне велике минуле і спільні великі плани на майбутнє». Жюль Ренар
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua