ЗНО 2015

admin
  4 725   0    
ЗНО 2015
ЗНО 2015

Відповідно до «Умов прийому» у ВНЗ на 2015 р., які розроблялися на основі нового Закону України «Про вищу освіту», виші отримали значно більше можливостей для відбору абітурієнтів з конкретними знаннями та вміннями.

Особливості вступної компанії 2015, та правила проведення ЗНО.

З 5 січня й до 20 лютого включно триватиме реєстрація осіб, які виявили бажання вступати у виші у 2015 році. ЗНО буде проходити з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, однієї з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька та іспанська. Цьогоріч скасовано тести ЗНО із світової літератури та всесвітньої історії. Крім того, в тестах ЗНО з історії України внесено питання, які стосуються періоду країни останнього року. Кожен зареєстрований учасник ЗНО матиме право на складання тестів не більше як із чотирьох предметів.


Графік проведення ЗНО:
- Перше ЗНО учні здаватимуть вже 24 квітня. Це тести з української мови та літератури. З червня на випускників чекає ЗНО із французької мови, 5 червня - німецької, 8 червня - іспанської, 10 червня - англійської мови. 12 червня - ЗНО з математики, 15 червня - російської мови, 17 червня - біології, 19 червня - історії України, 22 червня - фізики, 24 червня - географії і, нарешті, 26 червня - хімії. Додаткова сесія ЗНО пройде впродовж червня-липня.

 

Коли буде пробне ЗНО-2015?
-21 березня пройде пробне ЗНО з української мови та літератури (базовий і поглиблений рівень), а 28 березня - ЗНО з решти предметів. Нововведенням є те, що учасники, які зареєструвалися на пробне ЗНО-2015, мають унікальну можливість тренуватися в проходженні онлайн-тестів з усіх предметів ЗНО на своїх персональних сторінках. Ці тести створені за зразками попередніх років тестування. Учні мають право розв'язувати завдання в різних конфігураціях багато разів. Після кількох спроб виводиться середній тестовий бал. Учень має можливість не лише побачити власний результат, а й визначити, які питання потребують корегування й глибшого вивчення.

 

Уже сьогодні можна тренуватись в проходженні тестів ЗНО почати тренування :smailuk14:

 

Проведення ЗНО

Реєстрація учасників ЗНО:

Реєстрація учасників проходить у три етапи.
На першому етапі абітурієнти мають сформувати та оформити реєстраційну картку. Для цього особі, яка бажає зареєструватися для проходження ЗНО, потрібно відкрити сторінку «Реєстрація - 2015», розміщену на сайті УЦОЯО, та ввести реєстраційні дані. Оформити реєстраційну картку можна самостійно або звернувшись за допомогою до консультаційно-реєстраційного пункту, який знаходиться на базі міського управління освіти і науки (кабінет №102), або зателефонувавши за номером: 5-18-12.


Другий етап реєстрації - це надсилання рекомендованим листом до відповідного регіонального центру реєстраційних документів. Зокрема, реєстраційну картку: копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років) або довідку з місця навчання, що підтверджує здобуття в поточному навчальному році повної загальної середньої освіти (для учнів, студентів професійно-технічних, вищих навчальних закладів); копію паспорта громадянина України, а при його відсутності (для осіб, які народилися після 1 вересня 1998 року) - копію свідоцтва про народження. Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подаватимуть його до свого загальноосвітнього навчального закладу.


Третій етап. Особі, яка зареєстрована для проходження ЗНО, регіональний центр надсилає реєстраційне повідомлення учасника ЗНО, Сертифікат та інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2015 рік».

 

Нововедення вступної кампанії 2015:

Перше - сертифікат ЗНО залишається чинним лише впродовж одного року (раніше він був дійсним упродовж 5 років).
Друге - зняття мінімального прохідного бала сертифіката ЗНО 124 (із профільного предмета - 140) й заміна його на систему «Здав»/ «Не здав».
Третя новація - введення дворівневих тестів з української мови та математики.
Четверта - встановлення коефіцієнтів складової конкурсного бала.
П'ята - введення принципу пріоритетності заяв про вступ до вишів.
Шоста - зарахування абітурієнтів пройде в одну хвилю (раніше було три).
Сьома - переведення балів атестата в 200-бальну шкалу (раніше було у 60-бальну).
Восьма - об'єднання Державної підсумкової атестації (ДПА) та ЗНО з української мови і літератури в єдиний тест (для випускників загальноосвітніх навчальних ^закладів 2015 р. результати ЗНО з української мови та літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі балів, набраних за виконання завдань з української мови).

 

Зо означає «Здав»/«Не здав» в ЗНО 2015р?
Для визначення результатів ЗН0 2015 з кожного предмета буде встановлено так званий «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100-200 балів та зможуть брати участь у конкурентному відборі при вступі до вишів. Кожен ВНЗ мав до 1 грудня 2014 р. розмістити на своєму офіційному сайті «Правила вступу», де має бути зазначено прохідний бал. До речі, перелік предметів ЗНО, необхідних для вступу, кожен виш визначає самостійно. Єдиний предмет, обов’язковий для всіх - українська мова та література.

 

Для чого було потрібно введення дворівневих тестів?
Таке введення пов’язане з профілем того чи іншого навчального закладу. Дворівневі тести будуть здаватися лише з двох предметів: українська мова та література і математика. Рівень А - базовий, рівень В - поглиблений. Виші самостійно визначають, який рівень (А чи В) необхідний при вступі на певний напрям. Наприклад, у тих ВНЗ, де переважає математичний напрям, необхідно буде здавати рівень В з математики, а в решті достатньо рівня А. Під час реєстрації для участі в ЗНО майбутні абітурієнти мають зазначити, який рівень складності здаватимуть. Вимоги щодо рівня складності тесту зазначені в «Правилах прийому» всіх вишів.

 

Пріоритетні напрями ЗНО 2015.

- Напевно, найбільш «складна математика» для випускників та їхніх батьків - це зрозуміти так зване «встановлення коефіцієнтів складової конкурсного бала»?
- Новація «Умов прийому на 2015 р.» - запровадження вагових коефіцієнтів до кожного зі складових конкурсного бала, їхнє основне завдання - вказати на найважливіший із них і збільшити його вагу. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці. Як і раніше, конкурсний бал складатиметься з балів Сертифіката ЗНО, творчого конкурсу (при проведенні), додатку до атестата та додаткових балів.

Коефіцієнти складової конкурсного бала: вага кожного предмета ЗНО (не менше 20% конкурсного бала), вага атестата (до 10%), творчий конкурс (якщо є) - не більше 50%, додаткові бали за МАН, олімпіади, підготовчі курси (до 5%). Вага кожної з цих складових визначатиметься конкретним вищим навчальним закладом. Аби зрозуміти цю, як ви зазначили, «складну математику», наведу приклад. Вступаючи на напрям «Лікувальна справа», абітурієнт має подати результати ЗНО з української мови та літератури, біології і хімії, а також додаток до атестата. Навчання в медичній галузі потребує більше знань з біології та хімії, тому вага цих предметів має бути більшою. Результату ЗНО з біології присвоїмо ваговий коефіцієнт 0,4, з хімії - 0,3, з української мови та літератури - 0,2 й атестата - 0,1. Сума коефіцієнтів дорівнює одиниці (0,4+0,3+0,2+0,1-1). У результаті отримуємо такий розрахунок: конкурсний бал - (ЗНО біологія х 0,4) + (ЗНО хімія х 0,3) + (ЗНО українська мова та література х 0,2) + (атестат х 0,1). Якщо порахувати з максимально можливими 200 балами за кожну складову, то отримаймо: (200, біологія х 0,4) + (200 хімія х 0,3) + (200 українська мова та література х 0,2) + (200 х 0,1) - 80+60+40+20-200. Як бачимо, однакові складові конкурсного бала при застосуванні вагових коефіцієнтів роблять різний «внесок» у його формування. Бал атестата про повну середню освіту становить усього 10% від загального. Натомість результат ЗНО з біології - 40%. А отже, за таких умов абітурієнт має посилено готуватися до тестування з біології та хімії, оскільки їхня вага становить більше половини конкурсного бала.

 

Принцип пріоритетності навчальних закладів. Що це означає?

- Абітурієнт особисто формує список навчальних закладів, в які буде подавати заяви на вступ, від найбільш прийнятних до найменш. Під час подачі заяв щодо участі в конкурсному відборі абітурієнту треба буде вказати в кожній заяві пріоритетність цієї заяви по відношенню до інших поданих ним заяв від 1 до 15, при цьому «1» позначає найвищу пріоритетність. Коли заяви подаються в один виш на різні факультети і напрями, абітурієнт має вказати і в цьому випадку пріоритетність факультету чи напряму. Важливо, що пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі, більше не може бути змінена впродовж усієї вступної кампанії!

 

Навіщо пріоритетні номери заяв?

- Це пов’язане з відміною зарахування студентів у три хвилі, як було колись. Абітурієнти будуть зараховані вже після першої хвилі. Всі заяви, подані абітурієнтом, вноситимуться до Єдиної бази даних із зазначенням пріоритетності. Якщо абітурієнт набере необхідну кількість балів, він буде рекомендований до зарахування в найбільш пріоритетний для нього виш. До прикладу, абітурієнт найбільше хоче навчатися в К-ПНУ, його пріоритетність - «1». Якщо він за своїм прохідним балом потрапляє в цей навчальний заклад, всі інші його заяви автоматично анулюються. Якщо не потрапляє, тоді його заява переноситься в другий і нижче пріоритетний навчальний заклад. Після автоматичного корегування сформується кінцевий рейтинговий список, який має бути оприлюднений у кожному виші не пізніше 12:00 2 серпня 2015 р; Отож, 2 серпня абітурієнти з найвищими балами отримають право вступу на бюджет тільки на одну з 15 спеціальностей з найвищим пріоритетом і матимуть час до 18:00 6 серпня для подання оригіналів документів до ВНЗ, де вони рекомендовані до зарахування. Ті, хто з якоїсь причини не встигне подати оригінали документів до 6 серпня включно, втрачають право вступу на навчання за кошти Держбюджету, але можуть навчатися за контрактною формою навчання на будь-якій зі спеціальностей, на яку подавали заяву.


За інформацією Оксани Відлацької

Читай більше анекдотів на сайті з анекдотами українською: 👉 перейти 👈

------ ЗНО

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua