Український портал » Сучасна Україна » Культура козака » Як зав'язати та вибрати краватку?

Як зав'язати та вибрати краватку?

admin
  24 830   1    
Як зав'язати та вибрати краватку?
Як зав'язати та вибрати краватку?

Цікаво про краватку

Східний вузол

Простий вузол

Новий вузол

Вузол "Кельвін"

Вузол "Віндзор"

Галстук метелик

 

Краватка (галстук) в сучасному козацькому одязі займає особливе місце. Його носять державні чиновники і бізнесмени, банкіри і дипломати. Подекуди і звичайним козакам потрібно вдягнути цей закордонний аксесуар, що став таким модним.

Два основні критерії, що визначають якість галстука: малюнок повинен рівномірно розподілятися по всій довжині галстука; нитки тканини повинні розташовуватися не вертикально або горизонтально по відношенню до осі галстука, а під кутом 45°. Дорогий галстук зроблено з якісного шовку, який добре тримає вузол. Чим щільніше і важче тканина, з якої зшито галстук, тим краще він виконує своє призначення.

 

У гардеробі елегантного козака має бути не менше десяти краваток.

  • Однотонна краватка (особливо сірий, бежевий або чорний кольори) говорить про педантичність, навіть легке занудство. Однак червона краватка прекрасно освіжає, надає образу святковості й упевненості.
  • Краватка в смужку вважається невід'ємним атрибутом процвітаючого бізнесмена. Така краватка підійде тільки в тому випадкові, якщо чоловік буде надягати її під однотонний костюм і сорочку без візерунка. Краватка у квіточку підійде для чарівного, доброго, романтичного й чуйного чоловіка. Як правило, такому подарункові зрадіють представники творчихпрофесій.
  • Краватка в горошок – універсальна. Горошок, що нагадує крапку, підходить для офіційних заходів, а великий горошок – ідеальний для паті. Краватка з візерунком, який повторюється, підходить для ділових переговорів. Дрібні геометричні фігурки, ромбики, графічний орнамент видають стриманого й скромного чоловіка.
  • Яскраві кольори – переваги молодих. Синій – говорить про надійність, відкритість, доброзичливість, червоний –про амбіційність, енергійність, зелений колір викриває вимогливого до оточуючих чоловіка.

У фірмового галстука шов з внутрішньої сторони широкої частини ніколи не зашивається до кінця. Обов'язкова наявність петлі, в яку заправляється вузький кінець. Інколи функцію заправляючої петлі виконує бирка з лейблом виробника. Шовк, з якого зшито галстук, має бути викроєний скісно, аби галстук не перекручувався і висів прямо. Перевірити це можна так: узяти галстук за вузький кінець і опустити. Якщо він не спадає вниз прямо, а йде хвилею, значить, він погано скроєний.

Галстук-метелик доречний лише у поєднанні з вечірнім костюмом, ще краще — зі смокінгом. Стандартний строгий варіант — чорний метелик. Діловий етикет:  Урочистий — дозволяється білий. Модний (і декілька ризикований) — кольоровий метелик, більш відповідний для діячів шоу-бізнесу.

Затиск для галстука слід розташовувати так, щоб його не було видно, коли піджак застебнутий. Коли галстук зав'язаний, куточки комірця не повинні відставати. Такий конфуз зазвичай трапляється з дешевими сорочками. Аби галстук як можна довше залишався доглянутим і акуратним, дотримуйте декілька корисних рекомендацій: Розпускайте галстук лише у зворотному порядку по відношенню до того, в якому ви зав'язували вузол. Не залишайте галстук зав'язаним, інакше волокна галстука перекручуються і змінюють форму, підкладка деформується, на краватці утворюються складки. Як наслідок краватка втрачає свій зовнішній вигляд і кожен наступний вузол зав'язувати важче. 3 цієї ж причини галстук рекомендують зберігати в підвішеному стані, при цьому бажано його не знімати два-три дні, поки він не відвиситься.  Перш ніж повісити галстук, розпряміть всі складки, які на нім утворилися. Аби він не вигоряв, не допускайте попадання на нього прямих сонячних променів. Якщо ж ви збираєтеся зберігати галстук у валізі, то придбайте спеціальний мішечок для цього.

Ширина сучасних галстуків вагається від 7 до 9 см. У зав'язаному стані галстук повинен торкатися нижнім кінцем пряжки ременя.

 

Галстук не періть і не прасуйте, оскільки після цього ви його просто зіпсуєте. Якщо ж складки на краватці дуже помітні, то скрутіть його в трубочку, і залиште так на 12 годин. Крім того, можна відпарити складки за допомогою праски з функцією відпарювання, при цьому галстук не втрачає своєї привабливості. При появі плями від алкогольних напоїв на галстуку негайно насипте на неї сіль, після чого змийте водою. Безалкогольні газовані напої видаліть з краватки за допомогою холодної води. Сліди шоколаду, чаю і кави без молока видаліть за допомогою мильної води.

 


------ Етикет

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua