Український портал » Новини України » Українські політичні новини та вибори » Закони, що починають діяти з 1 січня 2020 року в Україні

Закони, що починають діяти з 1 січня 2020 року в Україні

admin
  538 645   81    
Закони, що починають діяти з 1 січня 2020 року в Україні
Закони, що починають діяти з 1 січня 2020 року в Україні

Огляд законів, що починають діяти з 1 січня 2020 року в Україні - пристебніть паски відкрийти ротики і вставте туди морквочку - буде боляче смоктати....

Кінець депутатської недоторканності

Верховна Рада внесла зміни до статті 80 Конституції, позбавивши з 2020 року народних депутатів недоторканності.

З Основного закону виключено положення, згідно з яким народні депутати не могли бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради.

Недоторканність народних депутатів була встановлена для того, щоб виключити тиск допомогою правоохоронних органів на парламентаріїв і прийняті ними рішення і таким чином забезпечити для депутатів максимальну незалежність. Однак дуже скоро в суспільстві були сформовані подання про те, що депутатська недоторканність служить лише механізмом відходу від відповідальності для злочинців і корупціонерів.

Вибори по-новому

Набирає чинності новий Виборчий кодекс.

Мажоритарка, якій створили репутацію одного з найбільш корупційних політичних механізмів, скасовується. Вибори народних депутатів проводитимуться на основі пропорційної системи з так званими відкритими списками. Потрібно буде вибрати партію з кількох десятків партій, а потім ще кандидата від обраної партії зі списку кандидатів.

Тепер прохідна межа буде складати 3% а не 5 як було.

Закон розрахований на тих, хто здатний оцінити нюанси. А для виборця, участь якого в політичному житті країни обмежується лише появою на виборчій дільниці раз на кілька років, розуміння сутності процесу зникає чи не повністю. Споживач політичних та адміністративних послуг тяжіє до простоти, і не факт, що прагне до глибокого занурення в деталі.

Депутатів змусять ходити на роботу

прийняті зміни в законодавстві, які дозволять вдарити гривнею по депутатам-прогульникам.

Якщо депутат без поважних причин пропустить більше половини засідань Ради або профільного комітету, то йому не будуть видаватися кошти на виконання депутатських повноважень. Тобто для них стане реальністю прокляття Льоліка з культової кінокомедії: "Щоб ти жив на одну зарплату!"

Отримати субсидії стане важче

Один з нормативних актів, прийнятий, що називається, під ялинку, і, судячи за датою голосування-19 грудня, - в якості подарунка від Святого Миколая, - це закон "про верифікацію і моніторинг державних виплат".

Активно користуватися законодавчою новацією громадяни зможуть з 1 січня. Закон є спробою вдосконалити правила перевірки громадян на отримання ними соціальної допомоги. У прийнятому законі прописані три етапи перевірок:

 • перший – коли людина тільки подає документи;
 • другий – в процесі отримання грошей, тобто будуть досліджувати правильність їх отримання;
 • третій – після отримання коштів. Йдеться про правильність використання виданих грошей (загальновідомі випадки, коли люди витрачали монетизовану субсидію не на оплату комунальних послуг, а на інші цілі).

am Підвищення мінімальної зарплати

З 1 січня мінімальна заробітна плата зросла на 550 грн. і досягла рівня 4 723 грн.

 no Відповідно зросли і податки!!!! Тож скільки реально будемо отримувати на руких - подивимось...

Також набули чинності нові нормативи прожиткового мінімуму:

 • діти до 6 років - 1779 грн.,
 • віком від 6 до 18 років-2218 грн.,
 • працездатні особи - 2102 грн.,
 • особи, які втратили працездатність - 1638 грн.

протягом року обіцяють підвищення прожиткового мінімуму ще двічі: з 1 липня і з 1 грудня.

Передбачається, що середній прожитковий мінімум протягом року зросте з 2027 до 2189 грн.  

what Штрафи для власників "євроблях"

З 1 січня 2020 року в Україні вводяться в дію штрафи для власників так званих "евроблях".

 • за водіння машини на єврономерах — 8 500 грн;
 • повторне за рік водіння "евробляхи" — 17 000 грн. і заборона на водіння протягом року;
 • якщо затримав розмитнення на строк до 1 доби — 170 грн;
 • від 1 до 10 діб — 340 грн;
 • від 10 до 20 діб — 8 500 грн;
 • від 20 до 30 діб — 85 000 грн;
 • від 30 діб — 170 000 грн.

Паралельно з цим планується, що 14 січня, на першому засіданні в новому році, уряд має розглянути два законопроекти: про спрощення процедури розмитнення та відстрочення штрафів ще на 180 днів. Далі ці закони можуть бути прийняті парламентом.

recourse Премії за викриття корупціонерів

з 1 січня 2020 року набув чинності закон, згідно з яким викривачів корупціонерів заохочуватимуть преміями. На будь-якого чиновника, який розпоряджається бюджетними коштами, можна буде поскаржитися, а правоохоронці зобов'язані перевірити інформацію.

але премії будуть виплачуватися, тільки якщо розмір завданих збитків перевищить 10 млн.грн. і після відповідного рішення суду.

розмір премії становитиме 10% обсягу завданих корупціонером збитків. Але премія не може перевищувати 3000 мінімальних зарплат, тобто в 2020 році-це не більше 14,169 млн грн.

Покарання для п'яних водіїв стане жорсткішим

Посилюються санкції проти водіїв за керування автомобілем у нетверезому стані.

за перше порушення передбачено штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн та обов'язкове позбавлення права керувати автомобілем на строк до 3 років.

при повторному порушенні-до 51 тис. грн із забороною водити від 2 до 3 років.

управління в стані сп'яніння юридично вважатиметься кримінальним проступком зі спрощеним досудовим розслідуванням. Підозрюваного можуть затримати на 72 години, якщо він чинить опір і намагається втекти. Затримання на 24 години передбачено, якщо в нетверезому стані людина може заподіяти шкоду собі або оточуючим.

Малі школи припинять фінансувати

З 1 січня 2020 року планують припинити фінансування шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40, а також фінансування освітнього процесу в 10-11-х класах, де менше 20 учнів.

навчальне навантаження на вчителя має зрости з 18 до 20 годин (так звана Вчительська ставка). За розрахунками профспілки працівників освіти і науки України, нововведення призведуть до скорочення 44 тисяч педагогів.

Абонплата за газ

Споживачам газу доведеться платити, навіть якщо вони не витратили жодного кубометра: вводиться абонплата.

розмір абонентської плати буде вважатися індивідуально. Для цього середньомісячне споживання газу в кубометрах помножать на базовий коефіцієнт. Наприклад, для сім'ї з плитою і колонкою, яка використовує 170 кубометрів газу на рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не перевищуватиме 16 грн.

За доставку пенсії доведеться заплатити

"Укрпошта" підніме ціни на свої послуги. За доставку пенсій та грошової допомоги листоноші тепер братимуть у селах 1,15% суми відповідної виплати,а селищах міського типу — 2,3% виплати.

за даними "Укрпошти", більше 4 мільйонів українців користуються послугою з доставки пенсій.

Підвищать вартість доставки посилок

Змінюється вартість доставки дрібних пакетів за кордон. Для відправлення вагою до 250 грамів тариф зростає на 0,25 долара, а від 250 грамів до 2 кілограмів - на 0,5 долара.

Фінальний тариф до оплати без знижок складе:

 • на дрібні пакети вагою 0-250 грамів — від 6 до 6,3 доларів,
 • вагою 250-500 грамів - від 11,4 до 12 доларів.

Подорожчає телефонний зв'язок

Підвищує свої тарифи і "Укртелеком". Для населення максимальна абонентська плата за дротяний телефон без погодинної оплати місцевих дзвінків, підключений по окремій лінії, збільшиться з 55,92 до 61,51 грн. Розмір максимальної абонплати за аналогічну послугу для підприємств, установ, організацій та фізосіб-підприємців зросте з 61 до 67,10 гривень.

З 1 лютого 2020-го ліквідують таксофони.

Палити стане дорожче

В Україні подорожчали сигарети. З 1 січня 2020 року за пачку доведеться заплатити на 20% більше. В середньому пачка сигарет тепер коштуватиме 45 гривень.

Підвищилися ціни і на стіки (в середньому до 63 гривень). Передбачається, що табаконагревающие пристрої типу IQOS і GLO також подорожчають, так як акциз на них з 1 січня становить 1213 гривень.

Підвищення акцизної ставки на тютюнові вироби в Україні пов'язано з вирівнюванням її до норм ЄС, де вона становить 90 євро за 1000 сигарет. За попередніми прогнозами експертів, до 2025 року ціна за одну пачку сигарет досягне 90 гривень, а різниця в ціні між звичайними сигаретами і стиками складе близько 150 гривень.

Дрібних злодюжок почнуть карати суворіше

Підвищено поріг настання кримінальної відповідальності за крадіжки.

Крадіжка чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 192,1 грн. Дане правопорушення тягне за собою штраф у розмірі від 17 до 510 грн., або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб. 

Якщо вартість викраденого майна перевищує 192,1 грн, настає кримінальна відповідальність. А це вже штраф від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (тобто від 850 ло 1700 грн.), або громадські роботи на строк від 80 до 240 годин, або виправні роботи строком до двох років, або арешт строком до 6 місяців, або позбавлення волі строком до трьох років.

Стати пенсіонером буде важче

для того щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років, потрібно буде мати мінімум 27 років страхового стажу. Іншим доведеться працювати довше.

Так, якщо у людини від 17 до 27 років страхового стажу, то на пенсію він зможе вийти не раніше 63 років, а при стажі від 15 до 17 років — не раніше 65 років.

за розрахунками Мінсоцполітики, такими темпами до 2028 року в Україні лише 45% 60-річних людей зможуть вийти на пенсію вчасно.

з кожним роком вимога до обов'язкової тривалості трудового стажу буде збільшуватися.

у 60 років зможуть вийти на пенсію ті, хто матимуть:< / p>

  • у 2020 році — від 27 років стажу;
  • в 2021 році — від 28 років стажу;
  • в 2022 році — від 29 років стажу;
  • 2023 році — від 30 років стажу;
  • 2024 році — від 31 року стажу; 
  • 2025 році — від 32 років стажу;
  • в 2026 році — від 33 років стажу;
  • 2027 році — від 34 років стажу;
  • в 2028 році — від 35 років стажу.
  • у 63 роки зможуть вийти на пенсію ті, хто матимуть:
  • у 2020 році — від 17 до 27 років стажу;
  • 2021 році — від 18 до 28 років стажу;
  • в 2022 році — від 19 до 29 років стажу;
  • в 2023 році — від 20 до 30 років стажу;
  • в 2024 році — від 21 до 31 року стажу;
  • в 2025 році — від 22 до 32 років стажу;
  • в 2026 році — від 23 до 33 років стажу;
  • в 2027 році — від 24 до 34 років стажу;
  • в 2028 році — від 25 до 35 років стажу.

Закон Про"особливий статус" Донбасу

Термін дії закону "про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", прийнятого ще в 2015 році, закінчувався 31 грудня 2019-го.

парламентарії прийняли рішення продовжити його дію з 1 січня 2020-го. Цей закон варто віднести до розряду мертвих (за аналогією з мертвими мовами). Він як не діяв раніше, так і не буде діяти надалі. Але усвідомлення того, що він є, очевидно має становити деяку цінність.


Сергей
Сергей  Сірома 
№:2
В основной своей массе, это все ерунда, популизм. У ВР надо делать порог выше, а не понижать его, вся мишура лезет туда. А отмена мажоритарки? Так партийные списки это намного больше коррупции. Теперь кадидат будет не избирателей подкупать, а партийного боса. Школы закроют по селам, с пенсионеров начнут деньги драть, видать много им дают. А абонплата за газ, а подорожание связи (кто ещё ней пользуется? Мобильная связь стоит в два раза дешевле, найти можно)
Поддерживаю подорожание сигарет и штрафы за вождение в пьяном виде.
323   відповісти цитувати скарга
Гість Віктор
Гість Віктор  Сірома 
№:3
З якого розрахунку піднімається мінімалка які передумов зробили в економіці наші управлінці
64   відповісти цитувати скарга
Vitaliy Tarasyuk
Vitaliy Tarasyuk  Сірома 
№:4
Зеленській говорив що при Януковичу дібільні закони палками принімать а зараз при Ньому дібільні закони трюками принімають-це означає що Наш президент не з народу

Дібільні закони пачками а при Ньому тюками
255   відповісти цитувати скарга
Ольга
Ольга  Сірома 
№:6
По вашим законам 10 та 11 класів по селах більше не буде. А вчителів скільки буде безробітних? Зарплату вчителям зменшили, бо збільшили години на ставку. Що ж ви хорошого зробили? А пенсії... Скоро не буде кому йти на пенсію. Тому що скільки молодихлюдей робили і роблять на "хазяїна" стаж їм не йде, де вони наберуть той стаж? А ви що забезпечили молодь роботою, щоб вони працювали на державу і отримували стаж?Нічого ви путнього не зробили. А корупція як процвітала так і процвітає, ніхто не поніс покарання.
1439   відповісти цитувати скарга
Гість Анна
Гість Анна  Сірома 
№:7
Цитата: Vitaliy Tarasyuk
Зеленській говорив що при Януковичу дібільні закони палками принімать а зараз при Ньому дібільні закони трюками принімають-це означає що Наш президент не з народу

Дібільні закони пачками а при Ньому тюками

В перед за Яныком!
128   відповісти цитувати скарга
Гість Олена
Гість Олена  Сірома 
№:8
З пенсійним законом не згодна, щоб заробити стаж, треба спочатку надати людям роботу офіційну, а її не має більшість людей працює неоформлеенно і не того що вони не хочуть платини нашого а тому що роботодавець не оформлює, а людині якось треба заробити на хліб ось і роблять незаконно. Цей закон в подальшому приведе до вимерання людей похилого віку, хто з голоду, хто по хворобі бо не в змозі будуть сплатити за лікування. Добре якщо діти є і зможуть допомогти, а якщо самотні людина, або діти теж не можуть кінці з кінцями звести? Ні це дибільний закон

З пенсійним законом не згодна, де стаж взяти коли кожен 2 роботодавець неофорслює на роботу, взагалі роботи офіційної мало, цей закон продовжує геноцид нації, пенсіонери зараз можуть з голоду і нас чекає те саме,
978   відповісти цитувати скарга
Сам-посебе
Сам-посебе  Сірома 
№:9
Гість Олена,
Відкривайте власний рахунок (пенсійного забеспеченя) страхові в україні ддавно надають такі послуги українцям.
56   відповісти цитувати скарга
Андрусенко Галина
Андрусенко Галина  Сірома 
№:10
Десь дивишся за однією дитиною школярем в село їде цілий автобус,десь безкоштовний транспорт для людей по городу,десь дороги хоть яйця катай,деськомунальни послуги безкоштовні,десь у людей є робота з достойною заробітньою платою де можна отримати стаж і т д,а в нас:люди в пошуках роботи,чи буде в них стаж...село та селища вимирають бо всі підприємсьтва переносять в міста,а якже тім людям ,що працювали в селищі ,а у них звернули підприємство, хату чи квартиру волшебною паличкою не перенесеш, де їм доробляти до пенсіі? А пенсіі у людей-це стидоба,що 17,що 30,що40 майже однакова.І взагалі чому всі розцінки прирівнюють до ЄС, коли нарешті будуть пенсіі,зарплати до сього рівня рівняти,а ни лише собі підвищувати.Коли у людей буде робота в селах та не великіх місцях,коли зменшиться ВР до так приблизно 50 депутатів бо скрізь одне скорочення.Здаеться що до парламенту прийшли не СЛУГИ НАРОДУ.а слуги... КОЛИ НАРЕШТІ БУДЕ КРАЩЕ ЖИТТЯ!!!
514   відповісти цитувати скарга
Гість Людмила
Гість Людмила  Сірома 
№:11
Я про вчителів..."геніальне" рішення - підвищення кількості годин... чим керувалися, коли приймали таке рішення?! Де розрахунки?

Вчителі - здебільшого жінки. Десь біля 50 років у жінки починаються проблеми із здоров'ям, пов'язані з клімаксом. Чому це не враховується при ОБЧИСЛЕННІ пенсійного віку???!!!
346   відповісти цитувати скарга
Пешко Ольга
Пешко Ольга  Сірома 
№:13
Починайте скорочувати ВР - там вистачить 50 чол.і на 3 мільярди відразу зекономите буджет України.
Надайте селянам роботу ,,приближену до місця проживання!
762   відповісти цитувати скарга
Наталья Стаценко
Наталья Стаценко  Сірома 
№:14
По сути повышение пособий пенсий и з/п не будет...И цены космические апсолютно на всё,не возможно что то позволить купить ни себе ни детям, выживание...
220   відповісти цитувати скарга
Марія Бала
Марія Бала  Сірома 
№:15
З пенсійною реформою не згідна. Людина у 55 уже повинна іти на заслужений відпочинок.Зким ви це рішали, що робити треба до 60. Мені 57 і я незнаю чи дотягну до 60, тому-що здоровя сильно підводить. Ніхто брати нехоче на роботу уже у 50. Звідки набрати людям стажу? Спочатку виведіть усіх підприємців із тіні, побудуйте фабрики і заводи (які за 28років розвалили) дайте роботу людям, атоді вимагайте стаж.За школу,культуру і лікарні скажу так -голодним, холодним, не грамотним і хуліганом легше керувати. Висновок один-ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ!!!
929   відповісти цитувати скарга
Гість Світлана
Гість Світлана  Сірома 
№:16
Абонплата за газ
Споживачам газу доведеться платити, навіть якщо вони не витратили жодного кубометра: вводиться абонплата.

розмір абонентської плати буде вважатися індивідуально. Для цього середньомісячне споживання газу в кубометрах помножать на базовий коефіцієнт. Наприклад, для сім'ї з плитою і колонкою, яка використовує 170 кубометрів газу на рік або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не перевищуватиме 16 грн.
ЦЕ ВЗАГАЛІ БРЕД... ЧОМУ МОЮТЬ ЛЮДИ ПЛАТИТИ ЗА ТЕ ,ЩО НЕ ВИКОРИСТАЛИ. "ЗДЕШЕВИЛИ" ГАЗ
360   відповісти цитувати скарга
Гість Людмила
Гість Людмила  Сірома 
№:17
Гість Людмила,
50-річна вчителька повинна йти на пенсію по вислузі . Не дарма є така пенсія. Враховано проблеми зі здоров'ям і віддачею до праці.
118   відповісти цитувати скарга
Гість
Гість  Сірома 
№:18
Абонентська плата за газ без лічильників... Дуже дякую! Субсідію вже давно почали різати. Але, деж домовленості про газові лічильники? Коли всім зроблять, тоді хай закон в силу і вступає.
Про пенсію: "Будемо молодими завжди".
А про вчителів треба тільки плакати...
112   відповісти цитувати скарга
Марія
Марія  Сірома 
№:19
Я про пенсію в шоці, чому не перевірять скільки робочих місць легальних, дітям взагалі стаж не йде а село взагалі на власних коровах виїздить звідки стаж. На роботу беруть до 30 років, а далі знайти роботу практично неможливо. Це капець.
245   відповісти цитувати скарга
Громабянин
Громабянин  Сірома 
№:20
Сам-посебе, а з яких коштів? Я працюю на закордонного інвестора, дружина в декреті, маю 7 тис грн, дружина 840, за комунальні (приватний будинок), треба 3-4 тис. За що ЖИТИ? А НЕ ПЛАТИТИ ВНЕСКИ ПО 10-15 ТИС НА РІК?
103   відповісти цитувати скарга
Гість Неля
Гість Неля  Сірома 
№:21
Цитата: Сам-посебе
Гість Олена,
Відкривайте власний рахунок (пенсійного забеспеченя) страхові в україні ддавно надають такі послуги українцям.

А нашій державі можна вірити
114   відповісти цитувати скарга
Гість Марина
Гість Марина  Сірома 
№:22
До чого доводять нашу Україну,ні пенсій, ні зарплат, скоро навіть освіту нашим дітям не буде де здобути. ОЦЕ ЗАКОНИ!!!! ВО!!!! ???
176   відповісти цитувати скарга
Світлана Грачова
Світлана Грачова  Сірома 
№:23
Оце бардак ! А де обіцяне 55 при стажі в 30 років . Де обіцяне " вийти на пенсію по стажу" , а не по віку . Хай люди заробляють , а у иене в 53 вже є стаж більше 30 років . Мені що до стерті ходити на роботу?
141   відповісти цитувати скарга
Вiкторiя
Вiкторiя  Сірома 
№:26
Гість Людмила,
20 годин роботи у тиждень - це багато!? Врахуйте, ще й клiмакс... А, продавчиннi по 10-12 годин у день - це нормально, хай стоïть(((. Нiчого страшного вчителi! Ви зараз не переробленнi, все одно треба ще й до репетиторiв ходить. Й нiчого на одного-двох учнiв старшокласникiв, держать штат вчителiв.
135   відповісти цитувати скарга
Гість Олександр
Гість Олександр  Сірома 
№:27
Vitaliy Tarasyuk,
У дебільній державі, дебіли принімають дебільні закони, нажаль.
82   відповісти цитувати скарга
Гість Сергій
Гість Сергій  Сірома 
№:28
Гість Олена,
Якщо працюєте неофіційно, не платите податків, то які питання до держави? Платіть податки за себе самі і буде вам нараховуватися стаж. Це елементарно і залежить тільки від вашого бажання. Всі можливості для цього є.
28   відповісти цитувати скарга
Гість Людмила
Гість Людмила  Сірома 
№:29
Вiкторiя,
Не водіть до репетиторів, хай вчать самі!!!. А то Не водіть до репетиторів. Хай самі всаться. А то все няньок шукаєте
38   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

 • Український портал
 • Тільки українською
 • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua