Український портал » Історія України » Історичні документи » Книга Гетьманські столиці України

Книга Гетьманські столиці України

admin
  4 918   0    
Книга Гетьманські столиці України
Книга Гетьманські столиці України

Книжка присвячена малодослідженому феномену української історії та культури — тим містам, які виконували столичні функції протягом існування української держави у специфічній формі гетьманату — так званої Гетьманщини з 1654 р. до 1782 р.

Це автономне державне утворення, що постало в горнилі національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, відіграло провідну роль у формуванні української національної ідентичності. Адміністративними центрами гетьманської України в ті часи були послідовно міста Чигирин, Батурин, Глухів. Сьогодні вони є основними «віхами національної історії», в них створені національні історико-культурні заповідники. Розповідь про ці міста дозволить спростувати чимало задавнених стереотипів.
 
Серед сотень стародавніх міст України є кілька, священних для кожного українця. Передусім це Київ — «мати міст руських», далі Галич — столиця королівства, потім — Чигирин, Батурин і Глухів — три гетьманські столиці, які підхопили естафету української державності у специфічних умовах XVII—XVIII століть. Розмірковуючи над їхньою долею, відкриваємо просту істину: наша, як нині модно казати, «молода незалежна держава» насправді має цілком поважний вік, бо з'явилася вона не 1991-го і навіть не 1917 року, а набагато давніше, і згадані міста Західної, Центральної та Східної України, попри всі історичні катаклізми, берегли й передавали наступним поколінням українців тисячолітні державницькі традиції.

 

 

Зміст книги "Гетьманські столиці":

 Зразок сторінки з книги

 

Гетьманські столиці України / В. Вечерський. — К.: Наш час, 2008. — 320 с. — (Сер. «Невідома Україна»).


------ Книги

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua