Українські віртуальні музеї

admin
  14 976   1    
Українські віртуальні музеї
Українські віртуальні музеї

В Україні уже з'явився перший десяток музеїв, що обзавелись віртуальними музеями.

Тепер можна не виходячи здому перглядати експонати цих музеїв.

Віртуальні екскурсії музеями створені в рамках історичного веб-проекту "Україна Incognita" щоденної всеукраїнської газети "День"

Музей волинської ікони

Музей волинської ікони
 

У залах Музею волинської ікони експонується більше ста пам’яток іконопису. Експозиція дає унікальну можливість познайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI – XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців. Основу колекції музею склали знахідки експедицій 1980 – 1985 років по обстеженню храмів Волині. Завдяки зусиллям учасників експедицій сотні сакральних пам’яток, які знаходилися у напівзруйнованих закритих храмах, на горищах і дзвіницях діючих церков, були порятовані від загибелі... 

 Віртуальна екскурсія Музеєм волинської ікони

Музей скла у Львові

Музей скла у Львові
 

Музей скла — самостійний відділ Львівського історичного музею, у якому експонується історія склодувства Галичини і Львова, а також діє кімната тимчасових експозицій витворів сучасних львівських склодувів. Музей скла відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два розділи «Історичне скло» і «Сучасне скло». У першому відділі представлені глечики, чарки, бокали, пивні кухлі, вівати, штофи, профітки, флакони, бальзамарії, давньоруські скляні намистини, уламки браслетів, перстнів, мозаїк та археологічні знахідки зі скла. Другий відділ має змінну експозицію, там представляються сучасні роботи львівських склодувів, що вони їх творять на щорічних Склодувних симпозіумах у Львові, які проводяться з 1989 року.

  Віртуальна екскурсія Музеєм скла у Львові

Музей Визвольної боротьби Юрія Микольского

Музей Визвольної боротьби Юрія Микольского

«Збірка» Микольського розміщена у двох невеликих будинках. Дві третини експонатів належать до військової тематики: ордени, шоломи, шаблі, гвинтівки, снарядні гільзи. «Мирна» експозиція — це книжки. Добре представлений побут бойків. Найцікавішим експонатом є сорочка, виготовлена методом боржування. На подвір'ї - криївка - конспіративне укриття українських повстанців. У криївці майже все відтворено так, як бувало насправді: криничка, пічка-буржуйка, радіоприймач і рація, зброя, друкарська машинка, протигази, мапи і ще багато потрібних речей. Всі експонати — оригінали, за винятком муляжів фігур Романа Шухевича, Василя Кука та радистки.

Віртуальна екскурсія Музеєм Визвольної боротьби Юрія Микольського

Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей «Чорнобиль»

Сучасна експозиція Національного музею "Чорнобиль" розміщена в кількох залах загальною площею біля 1100 м2, налічує понад сім тисяч експонатів. У 1992 р., коли музей було відкрито, їх було тільки дві сотні.

Розкриті документи, карти з грифом "Таємно", фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, історичні реліквії із Чорнобильської зоні відчуження та інші унікальні експонати змушують замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою.

Віртуальна екскурсія Національним музеєм "Чорнобиль"

Музей історії Острозької академії

Музей історії Острозької академії

Сучасний музей історії Острозької академії є невід’ємною частиною діяльності університету. Експозиція музею побудована за хронологічним принципом і розкриває історію Острозької академії від заснування до сьогодні в нерозривному зв’язку з українською історією та культурою. Враховуючи важливість історії Острога та Острозької академії у розумінні загального розвитку української історії та культури, музей історії Острозької академії покликаний зберегти та популяризувати знання про розвток Острога XVI – поч. XVII ст., діяльність князів Острозьких та їх роль в українській та європейській історії. Крім того, музей займається збиранням та збереженням української культурної та мистецької спадщини, відродженням історії міста Острога від XVI ст. до наших днів.

 Віртуальна екскурсія Музеєм історії Острозької академії

Меморіальний музей В’ячеслава Липинського у с. Затурці

Меморіальний музей В’ячеслава Липинського у с. Затурці
 

Затурцівський меморіальний музей В’ячеслава Липинського – перший і єдиний в Україні та світі музейний заклад, експозиція якого присвячена життєвому шляху, громадсько-політичній, науковій та державній діяльності історика, політолога і державного діяча України першої третини XX століття. Музей відкрито у садибі родини Липинських, де пройшли дитячі і юнацькі роки вченого.

Віртуальна екскурсія Меморіальним музеєм В'ячеслава Липинського у с. Затурці

Музей писанкового розпису в Коломиї

Музей писанкового розпису в Коломиї
 

Життєдайна сила писанки, її неповторна краса, багатство орнаментальних композицій, а також звичаї та обряди, пов’язані з нею, лягли в основу побудови експозиції єдиного у світі Музею писанкового розпису, знаного також як «Музей писанки»

У 2000 році в центральній частині Коломиї було спеціально зведено приміщення для музею, споруда якого виконана у формі яйця-писанки, висотою 13 м, стала своєрідною рекламою не лише музею, а й усього міста. Сьогодні музейна колекція становить понад 12 тисяч творів цього декоративно-прикладного виду народної творчості.

Віртуальна екскурсія Музеєм писанкового розпису в Коломиї

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
 

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського заснований у 1926 році. Розміщений у центральній частині міста Коломиї, в колишньому Народному домі, збудованому на кошти української громадськості.

Його колекційні збірки нараховують понад 50 000 одиниць збереження і представляють всі види традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян, починаючи з ХVІІ століття до сьогоднішнього часу. Проте окремі експонати датовані ІV тисячоліттям до Різдва Христового і представляють землеробну культуру, відому в археологічній та історичній науці під назвою „трипільська”. Авторами цих високохудожніх творів були гуцули, що населяли високогір’я українських Карпат Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, а також покутяни, територія яких розмістилась між річками Прут, Дністер та Черемош.

Екскурсія Коломийським музеєм Гуцульщини та Покуття

Історико-меморіальний музей М. Грушевського

Історико-меморіальний музей М. Грушевського
 

Музей Михайла Грушевського - першого президента незалежної України знаходиться в будинку, де жив і працював учений і історик разом зі своєю родиною. Будинок збудували в 1909 році, але згодом в 1918 більшовики його підірвали. Через 60 років будинок повністю відновлено і з 9 листопада 2006 року він функціонує як музей.

У будинку частково збереглися печі, повністю паркет, двері, віконні рами з наборами, металеві решітки на балконах, декоративне оздоблення інтер'єрів. Кожна найменша деталь, як невід'ємна частина меморіального будинку, була відреставрована, а загублені деталі відновлені по збереженим зразкам або фотографіям.

Віртуальна екскурсія музеєм М. Грушевського 

Музей Уласа Самчука

Музей Уласа Самчука
 

Музей відкрито 20 лютого 2007 р. – у 102-річницю від дня народження письменника Уласа Самчука (1905—1987 рр.). Розмістився він в залах Будинку вчених. Музей має свої особливості, якими вирізняється з-поміж подібних закладів.

По-перше, його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ ст.

По-друге, експозиція відкриває глядачеві те гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке несло у світ справжнє українське художнє слово, продовжуючи традиції Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки.

Віртуальна екскурсія музеєм Уласа Самчука

Музей Гетьманства

Музей Гетьманства
 

З метою правдивого висвітлення проблем державотворення в Україні, надання неупередженої оцінки її видатних діячів, розкриття специфічної форми правління адміністрації доби Гетьманщини – 11 березня 1993 року розпорядженням Представника Президента України у м. Києві було створено Музей гетьманства.

Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.

Віртуальна екскурсія Музеєм Гетьманства

Інші музеї:

- Музей Степана Бандери у Лондоні (http://incognita.day.kiev.ua/museums/bandery/)
- Історико-археологічний музей «Прадавня Аратта - Україна» в с.Трипілля (http://incognita.day.kiev.ua/museums/trypillia/)
- Палац Кирила Розумовського у Батурині (http://incognita.day.kiev.ua/museums/rozum/)
- Будинок-музей Ігоря Стравінського в Устилузі (http://incognita.day.kiev.ua/museums/stravinskoho/)
- Віртуальна екскурсія Музеєм історії та культури євреїв Буковини (http://incognita.day.kiev.ua/museums/yevreyiv/)
- Віртуальна екскурсія Музеєм волинської ікони (http://incognita.day.kiev.ua/museums/ikona/)
- Віртуальна екскурсія Музеєм історії Острозької академії (http://incognita.day.kiev.ua/museums/ostroh/)
- Віртуальна екскурсія Меморіальним музеєм В’ячеслава Липинського у с. Затурці (http://incognita.day.kiev.ua/museums/lypynskoho/)
- Віртуальна екскурсія Історико-меморіальним музеєм М. Грушевського (http://incognita.day.kiev.ua/museums/hrushevskoho)
- Віртуальна екскурсія Музеєм Уласа Самчука (http://incognita.day.kiev.ua/museums/samchuk/)
- Віртуальна екскурсія Музеєм Гетьманства (http://incognita.day.kiev.ua/museums/hetmanstva/)

------ музеї

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua