Український портал » Історія України » 20 століття » Що означає Георгіївська стрічка?

Що означає Георгіївська стрічка?

admin
  24 718   7    
Що означає Георгіївська стрічка?
Що означає Георгіївська стрічка?

А ти коли небудь думав про значення цієї стрічки?

:smailuk26:  А ти знаєш, що в роки 2-ої Світової війни її давали лише москалям, які служили німцям?

Георгіївська стрічка - двоколірна стрічка до ордену Святого Георгія, Георгіївського хреста, Георгіївської медалі. Також георгіївські стрічки на безкозирці носили матроси гвардійського екіпажу корабля, нагородженого Георгіївським прапором.

Що означають кольори? Кольори стрічки - чорний і жовто-оранжевий - означають «дим і полум'я» і

- є знаком особистої доблесті солдата на полі бою.

З історії Георгіївської стрічки:

Орден Георгія був заснований в 1769 році. За статусом він давався тільки за конкретні подвиги у воєнний час "тим, хто ... відрізнили себе особливим мужнім вчинком або подали мудрі корисні поради".

У 1806 році в російській армії були введені нагородні Георгіївські прапори. На вершинні прапора містився Георгіївський хрест з чорно-помаранчевою  стрічкою.

У 1855 році, під час Кримської війни, стрічки георгіївських кольорів з'явилися на нагородній офіцерській зброї.

8 листопада 1943 був заснований орден Слави трьох ступенів з гвардійською стрічкою.

Георгіївська стрічка
георгіївська стрічка надавалась тим, хто ... відрізнили себе особливим мужнім вчинком або подали мудрі корисні поради
  Гвардійська стрічка
Гвардійські стрічки давалися частинам СА і екіпажам ВМФ за особливу мужність і героїзм їх особового складу.
Гвардійська стрічка - компіляція Георгіївської і це спадкоємність військових традицій Росії.
Георгіївська стрічка   Гвардійська стрічка
Орден св. Георгія   Орден Слави (1943р)
Орден св. Георгія   Орден Слави
     


2 березня 1992 Указом Президії Верховної Ради Росії «Про державні нагороди РФ » було прийнято рішення про відновлення російського ордена Святого Георгія і відзнаки « Георгіївський хрест».

І ось навесні 2005 року на вулицях російських міст вперше з'явилася «Георгіївська стрічка». Ця акція народилася стихійно, виросла вона з Інтернет - проекту « Наша Перемога», головною метою якого була публікація історій та фотографій часів Великої Вітчизняної війни. Стрічечка стала своєрідним атрибутом урочистих заходів, традиційних зустрічей з ветеранами, святкових гулянь в багатьох містах Російської Федерації .

Тобто ніякого відношення до Другої світової війни георгіївська стрічка не має!

А хто ж тоді носив георгіївську стрічку під час 2-ої Світової війни?

А ось далі повний конфуз:


Петро Краснов

Генерал Петро Краснов, начальник главку військ козаків 3-го Рейху Комітет Визволення Народів Росії

   
Олександр Альбов

Майор Олександр Альбов, начальник відділу пропаганди штаба ВВС КОНР

Повний список солдатів РОА, що носили орден Св. Георгія, Георгіївську зброю і Георгіївську медаль:

 

Щоб москалі та малороси задумались - для них віршик:

Чёрный, чёрный мерседес
Мчится девяносто в час,
Старичку наперерез
И на зебре в деда — бац!!!
Вот, погнув ему эмблему,
Старичок лежит в пыли,
А ведь он в Берлине стену
Мазал краскою «Дошли».
Ровно шестьдесят два раза
Отмечал старик тот день,
Но немецкая зараза,
Отомстив за хренотень,
Что дедуля там намазал,
Всё ж достала ветерана,
Три луча — последний пазл,
В голове темнеет рана.
Мерседес — большой и чёрный
Стоит гордо и блестит,
Лентой машет закопчённой,
На антенне что висит.

І якщо навіть після цього для Вас георгіївська стрічка залишиться символом перемоги фашиста Сталіна над фашистом Гітлером - пам'ятайте, що ця стрічка надавалась лише справжнім воїнам героям!

А ти - Одягаючи її  - паскудиш честь і  пам'ять про своїх дідів-героїв!

 Москальський маразм:
 
   

 

А також стрічка використовується як доповнення до етикетки на пляшках горілки, її вішають на грузинський коньяк, на цінники, на собак, на старі німецькі машини. Оформляють в її кольорах вітрини стриптиз - клубів і туалетні кабінки.

Тому і не дивно, що у Львові ці  фашисько- москальські стрічки зривали, як окупнтську символіку.

 

9 травня це не свято - ЦЕ ТРАГЕДІЯ!!!!....
В цей день я просто поставлю свічку:
1) За тими кого гнали як гарматне мясо
2) За тих хто брав міста, до дня народження катів, ціною 100 тисяч смертей.
3) За тих кому загони НКВ стріляли в спину.
4) За тих ветеранів яких розстрілювали як псів після війни!
5) За тих хто повернувся з полону і відсидів в ГУЛАзі
6) За тих нещасних жебраків, що зараз існують - існують але не живуть.......

 

 

Носії помаранчево-чорних стрічкок в Україні сповідають:  

- свою цілковиту байдужість до неукраїнського походження стрічки та експорту (нав'язуванню) традиції з масового поширення смугастої стрічки з чужоземної країни, яка неодноразово протягом всієї історії, як у давно минулі, так і новітні часи засвідчувала свою ворожість до України. Власне, мені начхати на це, бо такий я "патріот" своєї вітчизни. Та й самою вітчизною для себе вважаю не стільки землю, де живу - Україну, а інозмену державу - Росію. Отже носінням георгіївської стрічки я зневажаю українську традицію і шаную чужу, демонструючи це привселюдно і не маючи з цього приводу жодного докору сумління;
 
Георгіївська стрічка
- що в такий спосіб висловлюю свої симатії новітньому тоталітарному режиму Російської Федерації та солідарність з  її правителями, які залюбки чіпляють на себе георгіївські стрічки з відповідною пропагандистською метою;
 
- демонструю свою вірність радянсько-російському духу святкування дня перемоги, що радше віншує злочинну комуно-більшовицьку систему, аніж віддає данину шани усім загиблим у Другій світовій. Для мене смерті десятків мільйонів людей, скоріше свято, ніж привід для скорботи.
 
- що носінням помаранчево-чорної стрічки виражаю особисту шану і повагу не стільки воїнському подвигу рядових червоноармійців, скільки розшаркуюся перед їхніми начальниками - червоними генералами, які безжалісно використовували солдатів як гарматне м'ясо.
 
- тиражую своє невігластво з пропаганди 9 травня як великої перемоги радянського народу, закриваючи очі на червоний терор, що мав місце як під час війни, так і після, а також величезну кількість жертв армії "переможців", що є незрівняною з втратами переможених. І мені байдужа причина цього. Чому так сталося є для мене зайвим питанням, яким я не переймаюся. Воно мене не турбує, як і багато інших, похідних від цього.
 
- що я є проросійським сталіністом, готовим і надалі вшановувати подвиги каральних загонів НКВД та бійцв СМЕРШу, предастваники яких станволять нині переважну більшість з тих ветеранів Другої світової, які дожили до сьогодні. Бо на відміну від рядових бійцв-червоноармійців, екнкаведисти-смершівці користувалися особливою увагою і піклуванням з боку комуно-більшовицького тоталітарного режиму. Каральна система пестила слухняних виконавців її волі.
 
- що демонструю підтримку репресіям і катуванням радянської влади, застосованим проти українців  до, під час і після війни. Кількість жертв українського народу за виборювання незалежної держави для мене було, є і буде цілковите ніщо.
 
- носінням георгіївської стрічки я засвідчую, що є проросійським сталіністом, можливо, і дуже вірогідно - нащадком енкаведиста, руки якого по лікті в крові українців та людей інших національностей - жертв радянської окупації та винищувальних спецоперацій;
 
- будучи носієм цієї смугастої стрічки, я одночасно є носієм совокової ментальності, що є ворожою до Української держави. Я прагну повернення країни в лоно радянсько-російської імперії на правах губернії без самостійного урядування над територією.  Виступаю за слов'янську єднійсть в союзі з Казахстаном та іншими бажаючими приєднатися за неоддмінною умовою - російського головування в будь-якому між(над)державному новоутворенні.

 

Петро
Петро  Сірома 
№:2
А чи знаєте ви, що ця стрічка має дореволюційне походження? Її носили під час війни з Наполеоном та І-ої світової. Її носили майже всі контрреволюціонери, вояки Української Держави Скоропадського, та ,можливо, навіть герої Крут. Так що давайте її поважати! :smailuk1:
1   відповісти цитувати скарга
admin
admin  Гетьман 
№:4

:smailuk14: Це сміх над дурненькими москаликами! Адже ніякого відношення ця стрічка до 2-ої світової не має!


А тим паче, в роки війни, її носили прислужники фашистів! :smailuk21:

--------------------
«Юрбу людей перетворюють у націю дві речі: спільне велике минуле і спільні великі плани на майбутнє». Жюль Ренар
1   відповісти цитувати скарга
Дмитро
Дмитро  Сірома 
№:5
А ви пам'ятаєте що орденом Георгія було нагороджено велику кількість радянських військових, ще за тих часів коли вони були у лавах Російської Імператорської армії? А їх "колеги" які перейщли на службу до німціів носили саме ті нагороди.
0   відповісти цитувати скарга
Вадим
Вадим  Сірома 
№:6
Грамотеи, херовы! Я как гражданин Украины, видя как переписывается история не могу молчать!!! Георгиевская ленточка говорит о борьбе советского народа в Великой Отечественной войне. Приписывать Власовцам и прочей нечести, которая тоже её носила, не признак большого ума! Доблесть сынов России переходила из поколения в поколение! Сюда надо и отнести жителей Малороссии и Новороссии!!! Именно как историк, ненавижу видеть эти гадости!!! Хмельницкий - тебе не стыдно? Ты снова предаёшь свою Украину и Россию!!!
0   відповісти цитувати скарга
admin
admin  Гетьман 
№:7
Вадим,
Тоисть захват Польши рускими окупантами и парад з фашистами это доблесть? 2-ю мировую начали Гитлер и Сталин как его союзник!
--------------------
«Юрбу людей перетворюють у націю дві речі: спільне велике минуле і спільні великі плани на майбутнє». Жюль Ренар
4   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua