Куренівська трагедія

admin
  3 828   0    
Куренівська трагедія
Куренівська трагедія

13 березня 1961 року в Києві, сталась трагедія, відома як «Куренівська трагедія». У цей день в Києві сталася аварія техногенного характеру, заподіяла значні матеріальні збитки і забрала людські життя.

 

Автор: Ред. кол.: В. А. Смолій (голова)

Видавництво: Київ: Інститут історії України

Рік видання: 2012

Сторінок: 548

Формат:PDF

Розмір файлу: 7,2MB

Мова: Українська

Споконвіку в Подільському районі столиці України існував яр глубиною від 10 до 50 м., що отримав народне прізвисько «бабин». На початку 1950-х рр.. київська міська влада погодилися зрівняти цей яр, що знаходиться майже в центрі міста, відходами Петровських цегляних заводів. При цьому злочинно була проігнорована пам'ять про майже сто тисячах людей - жертв нацистської окупації похованих у Бабиному яру.


В результаті порушення технології проведення намиву відрогів яру і недостнній увазі до відведення вод з намитих ділянок, халатності виконавців, безвідповідальності виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих намита рідка  пісщано-земляна маса перебувала в стані граничної рівноваги. У результаті раптового сходження майже 650 тис. метрів кубічних намитої маси вранці 13 березня 1961 була затоплена площу більше 30 га - житловий масив Куренівка, трамвайне депо ім. Красіна, виробничі приміщення та ін, розташовані нижче Бабиного яру. За офіційними даними збитки склали 3,7 млн. рублів. Жертвами аварії стали 198 осіб, 250 осіб отримали травми. До кримінальної відповідальності залучено 6 чоловік. Вжиті владою заходи дозволили побудувати нову дамбу та убезпечити житловий масив, що лежить під яром.


Збірник документів і матеріалів розкриває події в день руйнування гідровідвалів Бабиного яру, масштаб трагедії, реакцію населення на аварію, заходи органів виконавчої влади щодо ліквідації наслідків та будівництві нових укріплень. Друкуються унікальні фотодокументи аварійної ділянки і руйнувань Подільського району м. Києва. Більшість документів і матеріалів вводяться в науковий обіг вперше.

Збірник містить документи і матеріали, що розкривають причини, обставини та наслідки трагічних подій 13 березня 1961 року в Києві, відомих як Куренівська трагедія. Висвітлюються події в день руйнування гідровідвалів Бабиного яру та їх масштаб, реакція населення на аварію, заходи органів виконавчої влади з ліквіда­ції наслідків та будівництва нових укріплень у районі Бабиного яру. Друкуються унікальні фотодокументи аварійної ділянки та руйнувань житлового масиву По­дільського району м. Київ. Більшість документів і матеріалів вводяться до науко­вого обігу вперше.

Скріншоти з книги:

 

 

 

Куренівська трагедія 13 березня 1961 р. у Києві: причини, обставини, на­слідки. Документи і матеріали / Редкол.: В.А. Смолій (відп. ред.), Г.В. Боряк, В.М. Даниленко (кер. кол. упоряд.) та ін. - К.: Інститут історії України НАН України, 2012. - 548 с.
------ Книги

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua