Український портал » Історія України » Козацтво » Мапи України з написом Ukraine

Мапи України з написом Ukraine

admin
  5 996   0    
Мапи України з написом Ukraine
Мапи України з написом Ukraine

Підбірка карт Української держави, починаючи з 16 століття.

Мапи України своренні іноземцями у різні часи.

Згодом заміню маленькі картинки на якісні карти.... Хоча у Вас є назва карт і їх можна знаїти в Інтернеті.

Карта басейну Чорного моря, з якою французький купець Мотіель їздив з 1580 року через Україну в Турцію і повернувся к Париж 1582 року. Невідомий автор зробив її раніш 1580 р. Зберігається в Парижі в Національній Бібліотеці. На карті вгорі зліва Україна мав на обидва боки річки Дніпра напис по латині Uckrania — Уккраніа, Україна ... В арх франц. Мін. закорд. справ зберігається мапа України, зроблена в 1572 році з наказу короля Карла IX для йоги брата Генриха кн. Анжуйського. На цій мапі територія по обох боках р. Дніпра має напис: „Ukraine" — Україна. Це найдавніша відома мені мапа з назвою території „Україна". Цим написом захоплено Слобідську Україну (Харківщину) і територію, де нині Кременчук, Єлисаветград, Катеринослав (Полтавщина, Херсонщина, Катеринославщина), а нижче написано: „Cosaques" — Козаки.

Карта України, зроблена Левассером де Бопланом а 1650 році. В лівому кутку вгорі заголовок: Typus Generalis Ukrainае ... Генеральна карта України.

 

Карта Боплана 1650 року, має вгорі зліва на малюнку напис по латині: "Ukrainae pars quae Kіovia Palatinatus vulgo dicitur..."— Частина України, що звичайно зветься Київським Воєводством.

 

Італійська мапа України, зроблена ґеоґрафом Сансоном 1641р. і перевид. в Римі 1678 p. Зберігається в Франц. Нац. Бібл., в Парижі, взята з Королівс. бібл. На карті по середині її написано по обох боках річки Дніпра Vcraina о paese de Cosacchi — себто: Україна земля Козаків. Вгорі справа напис по лат „Московія".

 

Карта України, зроблена в Венеції італійським космографом Корнетті і видана 1657 року, а перевид. в Римі 1688 р. Зберігається в Парижі в Націон. Бібл., з Королівської Бібл. По середині мапи по обидва боку річки Дніора напис, як і на карті Сансона 1641 p., по італійські Ukraina о Paese de Соsассhі, що означає: УКРАЇНА земля Козаків. Московія значиться на карті написом лат. „Московія".

 

Мапа України на глобусі, зробленім Італійськими майстрами в 1697 р. Зберігається в Оломуцькій Бібліотеці (Чехословакія). В лівій половині напис: Vkrania seu Regio Cosaccorum (Україна або земля Козаків). На північнім сході напис Moskow (Московія) і на півдні її на схід і північ од Чернігівської та Сіверської земель напис „окраїна".

 

Карта України кінця 17 віку. Зберігається у Львові в Бібліотеці Баворовських. Автор невідомий. З правого боку мапи по середині напис: Ukranie of T Land der Cosacken (Україна земля Козаків) іде від Тарнополя за р. Дніпро до Татарії. В правім кутку мапи, на схід і північ од Чернігівської і Сіверянської земель, на півдні Московії, де Єлец і Оскол, написано: okraina (окраїна). Про ріжницю межи Україною і окраїною див. в тексті пояснення Дюрана. (З фотогр. проф. В. Сочинського).

 

Карта України, зроблена фон Берге коло 1681 року. Зберігається в Берліні, в відділі карт Пруської Держав. Бібл. Внизу в правім кутку заголовок і напис: Ukraina (Україна) і по середині карти з заходу на схід напись Ukraina (Україна). Кінець назви „на" стоїть на півдні близько гирла річки Донця. Опубл. Л. Левенсоном.

 

Французька мапа частини У к р а ї н и, зроблена Бопланом і надр. в Руані 1650 р. На вінєтці напис: Ukrainae pars, quae Podolia palatinatus vulgo dicitur — частина України, що по місцевому зветься Подільським воєводством. Це з Бопланової Генеральної карти УКРАЇНИ. Галичина зветься Руссією. Поділля межув з нею річкою Коропцем, в нього входять річки Коропець і Стрипа, міста Збараж, Тарнополь, Підгайче, Бучач, Поток — нині входять в Галичину і цим Галичина тут є частиною України.

 

Карта України, Гомана, 1716 p. Цих мап багато зберіглося. Вінєтку до неї ми подали тут на 3 ст. На ній Мазепа, Швед, Москвин, у якого прапор з двоголовим Московським орлом, Фортеця Бендери і в заголовки напис: Ukrania, quae est Terra Cosaccorum (Україна, яка є землею козаків). З нашого примірника циї карти ми подали опис Української землі. На площі її написано по латині: Волинь, Червона Русь, Покуття, Київщина, Поділля, міста: Львів, Ярослав, Перемишль, Сянок, а найбільшими літерами йде по середині напис: Ukraina (Україна) по обидва боки р. Дніпра. Тут надрукована зменшена мапа України з фотографії проф. В. Січинського з мапи, що зберіг. в Бібліот. Наук. Тов. ім. Шевченка у Львові. Нашу вінєтку на З стор. книги ми взяли з іншого примірника мапи.

 

Карта України середини XVIII в. „Шлях між Полтавою-Бендерами". З видання Kleine Tartarey зфотогр. проф. В. Січинський. Гравір. Gabriel Bodenehr. По середині йде на обидва боки р. Дніпра напис двома рядками: Ukraine-Cosackische Laender — Україна-Козацькі землі.

 

Карта України XVIII стол. Напис на ній Ukraina йде навкося вгору з півд. зах. на північн. схід. Карта зберігається у Львові в Бібліот. Народ. Дому. Т. VIII, ч. 134. Тут містимо з фотографії проф. В. Сочинського.

 

Мапа 1755 р. "4 Carte de l'Europe divisee en ses Principaux Etats. 1755" Україна - це "Russie"("Русь"), а Московія це "Moskovie"("Московія"). В Русі - області навколо Києва написано "Gouv-T de KIOWIE"("уряд Київа")

 

Мапа 1754 р. "III Carte de l'Europe.1754" Україна - це "Russie"("Русь"), а Московія це "Moskovie"("Московія").

 

Сподіваюся що більше не буде на форумі безглуздостей із приводу того що мова українська це зліпок чогось із чимось, чи що назва "Україна" видумана... чи іще які безглуздості, видумані ГБ-ешними псевдоісториками-фантастами!
Це наведений історичний паспорт держави, який доказує як місце проживання українців, так і чітко вказує на назву Україна, яка формувалася історично, а не була створена в один день...

Нехай щастить, друзі!

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua