Слов'янські боги

admin
  72 956   13    
Слов'янські боги
Слов'янські боги

Хто наші боги, кого ми забули та відкинули?.

Слав'янський пантеон богів очолений великим Триглавом Світом Нави - Велес, Даждьбог, Святовит.

 

 

 

 

 

 

 

Бог - Рід небесний  

Рід Небесний


 

"Джерело життя, буття живих істот у Всесвіті" - ось як про нього дивно поетично і образно розповідається в "Книзі Коляди". Бог Сущий і Бог Всевишній! Батько і нарождення! Бог Істинний, Всемогутній! Святий і невимовний! Ця пісня про Тебе - Батько! До народження Світу Білого темрявою непроглядній був оповитий Світ. Був у темряві лише Рід - Прабатько наш.

Рід - Джерело Всесвіту, батько Богів. Був спочатку Рід укладений у яйці, був він насінням не пророщеним, був він ниркою прихований, але кінець прийшов ув'язненню, Рід породив Любов - Ладу-матінку. Рід зруйнував темницю силою любові, і тоді любов'ю світ наповнився. І породив він Царство Небесне, а під ним створив Піднебесної. Відділив Океан - море синє від небесних вод твердю кам'яною. Розділив Світло і Темряву, Правду з кривдою.

На картині Він сидить на небесному троні. Однією рукою Він перегортає Книгу Життя Буття, а інший - благословляє на Буття, дає енергію життя.

   
 Богиня Земля Матінка

Земля-Матінка Богиня

Земля-Матінка Богиня - Покровителька Мідгард-Землі, так у давнину наші пращури називали нашу зелено-блакитну планету, материнську колиска всього людства. Вони невпинно дякували Її за щедрі дари, складали і співали на честь Неї пісні, і Вона платила за любовне ставлення до Неї людей Своєю Материнської турботою. Ліси дарували ягоди, горіхи, фрукти. Багатий і різноманітний був тваринний світ, річки і моря повні рибою. Сучасна людина ставиться до дарів природи чисто споживацьки, вважаючи, що "власнику" Землі все дозволено. Тому-то бідніє і бідніє, здавалося б, невичерпне достаток, висихає любов нашої Матері до своїх дітей. Навіть на картині видно, з яким докором дивиться Вона сидить у Світі Яви людей.

   
 Бог - Сварог

Сварог

Старший Син Роду. Бог управитель Світу Прави. Завершив розпочату Родом творіння Миру. Бог - заступник Вирія (Слов'яно-Арійського райського саду), Небесного Асгарда (Граду Богів). На картині він представлений витягує з вогню творіння - знову створене Сонце.

   
Богиня Лада

Лада.

Любов - Лада матінка Божественна супутниця Сварога. Перша, кого породив Рід Небесний. У людському розумінні це все світле, добре, що об'єднує між собою людей на засадах колективізму, взаємодопомоги, співпраці, братства. Вона дає Лад і Гармонію між чоловіком і жінкою. Веде всіх шляхом творення і співтворчості за законами і принципам божественного світу Прави. Мати Небесна, Богородиця. Мати Богів Раси Великої, Покровителька Великої Расеніі (Славно-Арійських територій). На картині вона дарує всім квіти любові, і розуміння світла мудрості Буття - її вбрання.

   
Бог - Велес

Велес

Середній Син Роду. Дав енергію руху матеріального Всесвіту, її коловороті, що відображено в Свастичний символах. Свастика - це інволюція, ущільнення Святого Духа до виявлених форм, втілених у Світі Яви, і еволюція, у міру завершення кожним свого перебування в нижніх, більш щільних і обмежених сферах буття і зростанням своєї досконалості, розущільнення і догляд через перетворення і піднесення в більш прекрасні і гармонійні світи Світу. У людському гуртожитку дає дари Земні, а також і дари духовні тим, хто цього заслуговує. Він - хранитель Воріт, що ведуть у Райський Сад - Вирій.

У людському єстві і світі виявляється, перш за все, через працелюбство, постійну роботу над собою, відточування граней свого морального стану і, як співтворця Всевишнього на Землі, за допомогою творчого творчої праці на загальне благо. Людина не повинна бути паразитом, даремно пропалює земне життя і лише користуються працею інших. Скільки дав суспільству, стільки на небі і відміряють. На картині Велес як би розчинений в Природі, по суті, вона рухають Ім.

   
Бог - Святогор

Святогор

Він четвертий Син Роду. На своїх могутніх плечах тримає звід небесний, щоб не змішалися чистий, світлий Світ Прави і наш земний Світ. Він могутній Стовп, Гора Світла, на вершині якої сяє Небесний Ірій, а внизу знаходиться царство піднебесне. У стародавніх слов'янських переказах Святогор представлений Могутнім, Грозним, Непереможним Вітязем.

   
Кришень і Рада

Кришень і Рада

 Молодший син Роду Небесного зі своєю Божественної супутницею. Він - Верховна Особистість Господа. Людина створена за образом і подобою Бога, і особистість кожного (його уявне тіло, причинно-кармічне, емоційно-чуттєве і фізичні тіла), в залежності від виявлених чистоти і святості, входить як частинка в Його Вселенську Особистість. Творець любить своїх дітей, їм Він, за своєю Великої Милості, все дав для благополучної, щасливого і радісного життя в Світі Яви.

Пишність і достаток природи, вчинені тіла! Людині потрібно лише відкрити своє серце назустріч Божественному потоку Світла Життя, Любові, Краси - навчитися жити в гармонії з йдуть поруч іншими дітьми Господа, прагнути по-справжньому радіти цьому живому Храму і не забувати від душі Дякувати і Славити Творця за щедрі небесні і земні дари .

   
Богиня Макош

Макош

Сестра Сварога. Небесна Богородиця, Богиня Долі. Разом з доньками Часткою і Недолею визначає Долі людей, плетучи свої нитки на веретені. До того, хто гідно вершить своє земне життя, прагнучи дотримуватися даних понад закони і заповіді, Макошь посилає свою дочку Богиню Долю, богиню щасливої долі. Господинею ж долі тих, хто вершить нечестя в догоду своєму егоїзму, стає Недоля. На картині Вона ллє молоко Життя і дає достаток.

   
Бог - Перун

Перун

Син Сварога і Лади. Бог воїнства Сил Світла, основним завданням яких, перш за все, є надання допомоги людині в очищенні від присутніх у ньому демонічних якостей. В кожній людині зосереджені всі енергії Всесвіту. Є сили творення і сили руйнування, світле начало і темна сторона. Відповідно до закону Свободи Волі, кожен творить або благе діяння думкою, почуттям, словом і дією, або - несприятливих.

Воїнство Небесне допомагає розібратися в життєвих ситуаціях через честь, совість, щирість та інші якості яснорозуміння, затвердити Світло і Добро, Любов і Лад у Всесвіті. Вони тіснять воїнство сили темної, яке підтримує егоїзм особистості, прагне змусити людину порушити закон Любові та Гармонії і привести його до падіння. Небесне Перунове Воїнство допомагає людині перемогти в собі неосвічені якості характеру. На щитах воїнів написи: чистота, милосердя, любов, мужність, самопожертву, доблесть, чесність, щирість і т.д. У стародавні часи Перун повідав людям Священні Веди або закони праведного життя. Вони записані рунами в книзі мудрості Перуна.

   
Бог - Білобог

Білобог

 Уособлення світлої сторони життя у віруваннях древніх слов'ян. У Слов'яно-арійської епосі - переказах старовини глибокої - про Нього сказано: "У правій руці він тримає шматок розпеченого металу, який дає випробуваному. І якщо людина світла, то залишається ціла і неушкоджена. Якщо ж ні, - то вона згорає у вогні" . Сьогодні ми добре знаємо, що всі захворювання і страждання люди створюють собі самі, своїми руйнівними думками, емоціями та діями і, в кінцевому рахунку, скорочують наше земне перебування. І це є "кара небес" за наш відхід від законів світу Прави.

   
Бог - Святовит

Святовит

Вишній Бог. Входить у великий Триглав Світу Нави - Велес, Даждьбог, Святовит. Дає Світу, людям Духовний Світ. Це Дух Святий - що одухотворяє і животворить проявлені Світи Всесвіту. За своєю внутрішньою суттю представляє необумовлене, безособову Божественну Любов, її первородну енергію (Сонце світить всім однаково), і неспотворені, позачасові первинні знання Істини. Бог - Заступник Духа нашого, Родів і Отців наших, так про нього йдеться в Слов'яно-Арійських Ведах.

   
Бог - Дажбог

Дажбог

 Син Перуна, онук Сварога. Бог - свідок Великої Мудрості. Названий Дажбогом (що дає Богом) за те, що дав людям святораси дев'ять Сантій (книг), що містять Священні Веди. У "Книзі Велеса" повідомляється, що всі Слов'яни - його онуки. Так що в кожному з нас присутння частинка його душі, його свідомості.

Дажбог зіграв найбільшу роль, як просвітитель наших пращурів - древніх слов'ян. І сьогодні глибина Божественної Мудрості, укладена в сантях Тарха Дажбога, - спрямовує шляхом світла. І за давністю тисячоліть ні в чому не втратила свого початкового значення.

   
Бог - Семаргл

Семаргл

(Агні) Бог Небесного Вогню, несучий синам і дочкам людським очищення і перетворення, що дає можливість еволюційного зростання. Це вогонь праведного Божественного Суду, випалювати накопичену скверну.

 

Семаргл є посередником між людьми і Небесними Богами.

   
Богиня Жива

жива

 

Богиня життя і покровителька Душ людських. Божественна дружина Тарха Дажбога. На картині вона показана квітучою весною, де світ наповнений торжеством і радістю буття. Так і людська Душа прагне до любові, щастя і краси цього Світу.

   
Богиня Марена

Марена

Зима-Матінка Богиня Зими, спокою. У народних казках про неї йдеться як про Снігової Королеви. Кожен з нас по-своєму любить цю пору року, незважаючи на суворі морози і холоду, за його зимову чарівність, білий сніговий покрив, за внутрішню тишу, умиротворення і спокій. Все це - прояви прекрасної Богині Мари.

   
Берегиння

Берегиня

 У віруваннях древніх слов'ян - це Богиня, що береже та охороняє все живе. Життя будь-якої суті, що прийшла на землю, даравана Всевишнім, і вона священна. Серед людей ми бачимо Її прояв, перш за все через жіноче начало. Саме жінка є істинною Берегинею, і лежить на Її тендітних плечах ведення домашнього господарства, народження виховання дітей, турбота про своїх близьких. Вона - Берегиня домашнього вогнища, уособлення родинного щастя. На картині видно, як тільки Вона проявилася з Тонкого Світу, до неї потягнулося все живе, адже вона і є - Втілена Любов.

   
Бог - Ярило

Ярило

 

Сонце. Бог - Заступник Світлих помислів, чистого Серця і нашого світила. Завдяки енергії Тепла і Світла, що дає нам усім Ярило-Сонце, і можлива саме життя на Землі. Тому потрібно завжди про це пам'ятати, і слати Йому свою любов і подяку.

   
Бог - Морозко

Морозко

 Бог зимових морозів. Завдяки Йому земля покривається білим покривом, а річки та озера - льодом. Воістину Новий Рік, де Морозко грає головну роль, є самим радісним і веселим святом, як в стародавні часи, так і в наш час.

   
Алкон

Алкон

 Богиня Зорі світанкової. Вона Зоря, Дружина Бога Хорса. На картині вона зображена в образі казкового птаха близько синього моря. Адже вся краса зорі, її велич і урочистість - найзначніше виявляються саме там. Її оперення воістину увібрало в себе всі барви пишноти зародження нового дня.

   
Гамаюн

Гамаюн

Птах  Гамаюн мешкає у Світлому Іріі - райський сад - і належить самому Всевишньому. Ось як про неї розповідається в Слов'янському епосі "Книга Коляди". Розгулялася непогодушка, хмара грізна піднімалася. Розшумілися, прихилилася дібровонька, сколихнулося в полі ковила-трава. Те летіла Гамаюн-птиця віща зі східної зі сторонушка, бурю крилами піднімаючи. Із-за гір летіла високих, з-за лісу летіла темного, з-під хмари тієї непогожий. Синє море вона перепурхували, Сарачінское полі перелетивала. Як у річечка швидкої Смородини, у Бел-горючий Каменя Алатиря під Ірійський саді на яблуні Гамаюн-птиця сідала. Як сідала вона - стала пісні співати, розпускаючи пір'я до Сирий Землі. Як у Каменя того, у Алатиря, збирали-соезжаліся сорок грізних царів з царевичем, також сорок князів з Князевичем, з ними сорок могутніх витязів, з ними сорок волхвів з усіх пологів. Збиралися соезжаліся, кругом неї рядами розсідалися - стали птаха-співачку катувати: - Птах віща, птах мудра, багато знаєш ти, багато відаєш ... Ти скажи, Гама, заспівай повідай нам, чому Зачавсь весь Білий світ? Сонце червоне як зачати? Місяць світлий і часті зірочки. Чому скажи, народились? І повіяли як вітри буйні? Розгорілися як зорі ясні? - Нічого не приховую, що відаю ...

   
Бог - Пересвіт

Пересвіт

 Деміург, Путівничий русичів. Це під його Божественним початком русичі пройшли довгий шлях від билин старожитніх часів до наших днів. Вистояли, незважаючи ні на які суворі, лихі часи, в більшості своїй зберегли світло любові своєї Душі, початкову доброту, відкритість і чуйність, честь і совість і багато інших Божественні якості свого внутрішнього світу. І в наші дні, коли Чорнобожї зграї наступають, руський нарід вистоїть і переможе, скине завісу, що займає очі, розправить плечі і піде дорогою побудови суспільства загального блага, де буде панувати одна лише Божественна ідеологія відповідальності перед Родом, побудови державності на високих принципах соціальної справедливості, справжньої турботи про всіх соціальних верствах населення, дбайливого ставлення до Рідної Природи.

   
Навна

Навна

Втілення в дівчатах-красуннях, всіх матерів і дружин. Це її світло любові зігріває душі людські. Це вона зберігає і береже народну культуру, її неповторний фольклор, самобутність зодчества і народних ремесел, надихає музикантів, поетів, акторів, архітекторів і художників, всіх обдарованих творчих людей на створення їх прекрасних творів, що несуть Світу радість краси та буття.

   
Птах щастя Птах Щастя

Кожен з живучих на Землі, перш за все, хоче бути по-справжньому щасливим, але саме щастя як Небесна Птах Фенікс, просто так не дається в руки. Для цього потрібно ґрунтовно попрацювати, і перш за все - Над собою, щоб стати гідним Його. І тоді Господь, побачивши понад Світло Душі і чистоту серця, пошле Прекрасну Птицю Фенікс, яка на своїх променистих крилах принесе Його Божественну Благодать, дасть здоров'я і справжню Радість Буття.

Адже людина спочатку знаходиться в Просторі Щастя, в Обителі Божественного Світу. Стан щастя, стало бути - це розкриття Божественних можливостей людини через прояв його кращих якостей і чеснот. Щастя робить людину крилатим, бо злетить Його Дух на Крилах Натхнення, що живиться Божественною Благодаттю.

  Чекайте продовження...

------ Боги, Релігія
admin
admin  Гетьман 
№:2
:c_emot6: Стаття ще не закінчена !
--------------------
«Юрбу людей перетворюють у націю дві речі: спільне велике минуле і спільні великі плани на майбутнє». Жюль Ренар
4   відповісти цитувати скарга
Леді М.
Леді М.  Сірома 
№:6
Хіба такі боги були в слав"ян? Кришень і Рада, цеж крішнаїзм чистої води! Щокурив автор?
0   відповісти цитувати скарга
Оксана
Оксана  Сірома 
№:8
в статті використано образи Богів, написані білоруською художницею Нонною Кукель. Картини періодично виставляються в різних містах України, зокрема 29 липня - 7 серпня - в м. Нетішин Хмельницької області
0   відповісти цитувати скарга
макс
макс  Сірома 
№:11
клас! суперово :smailuk15: :smailuk16: :smailuk1: :smailuk9: :smailuk23:
хароший сайт :smailuk9: :smailuk11: :smailuk25: :smailuk15: :smailuk16:
0   відповісти цитувати скарга

Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua