Таємна січ -  Кампот
  Головна сторінка
Цікава Україна
Праці істориків
Усі розділи
Новини
Пошук
Словники
Книги
Автори
Допомога
Завантаження
Про проект
Контакти
 
   

В розділі періоди:
 

Реклама в розділі
Реклама в розділі періоди
 
  Нове:

Нариси воєнно-політичної історії України

Буквар Івана Федоровича

Атлантида в Криму!

Вовчухівська операція УГА

Чи був Мазепа зрадником?

 
  Цікаво:
А чи знаєш ти, що Характерники живуть серед звиайних українців...
читати далі..
 

Рекомендуємо:
  • Кам'янець-Подільський та його околиці. Новини, Форум, Афіша - перейти
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ / Всі книги / Нариси воєнно-політичної історії України

Вступ.

Відновлення державної незалежності України дало сильний поштовх розвиткові національної історичної науки. Значною мірою це пов’язано з актуальними потребами сучасного державного будівництва, успішне вирішення яких неможливе без творчого врахування досвіду минулого. Зокрема, дослідження складного шляху становлення української державності вимагає виділення окремою проблемою питань військового будівництва, як складової загального державотворчого процесу.

Вітчизняний і світовий історичний досвід переконливо свідчить, що позиція, котру займає армія у вирішальні моменти розвитку суспільства, може докорінно вплинути на хід державного будівництва: або підтримати його, або привести до поразки.
Необхідно приймати до уваги те, що в умовах нестабільної політичної ситуації в країні виникає загроза надмірної політизації війська, перенесення в армійське середовище, яке по суті є замкненим специфічним корпоративним утворенням, непритаманних йому норм цивільного життя. На думку В. Голубка, в таких випадках армія може вийти з-під контролю, у ній можуть розвинутися протиріччя на ідейному ґрунті. Це може стати чинником внутрішнього збройного конфлікту або навіть громадянської війни, які роблять процеси реформування в суспільстві надто складними.

Армія весь час була інструментом у руках держави, за допомогою якого вирішувались найгостріші політичні питання. Особливо там, де переговорні процеси не давали позитивних результатів, використовувалась або погроза застосування військової сили, або пряме застосування цієї сили.
Знання курсантами та студентами історії Збройних Сил України дасть можливість більш глибоко усвідомити роль армії в будівництві незалежної держави, виховує почуття патріотизму, дає можливість для творчого і свідомого підходу до рішення практичних питань в повсякденному житті.

Запропонований навчальний посібник призначений на допомогу слухачам, курсантам та студентам Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка у
вивченні основних питань зародження і розвитку Збройних Сил України на етапах історичного розвитку. Він допоможе і посадовим особам військ в ході проведення занять з гуманітарної підготовки.

 

 

 

 

 

                           
Початок ст.1 ст.2 ст.3 ст.4   ст.5    ст.6