Мамаєва слобода

admin
  7 564   0    
Мамаєва слобода
Мамаєва слобода

Острівок козацького етносу

Прогулятися по історичному парку й зануритися в атмосферу давньої епохи можуть всі бажаючі. Наша головна мета - показати людям, що козаки не були тими плебейськими простаками, якими їх найчастіше зображують. Уважається адже як? «Козак на салі спить, сало їсть і салом укривається», глушить сивуху й взагалі поняття не має про культуру. Все це міфи, - посміхається батько Роман.

«Мамаєву слободу» будували майже 10 років. Цей історико-культурний центр розташований на декількох гектарах мальовничої території з озером, дерев'яною церквою, млинами й пагорбами й по красі може позмагатися навіть із «Пирогово».

Мамаєва слободаУ будні дні музей, не дивуйтеся, закритий. Але в ньому діють і церква, і шинок, і канцелярія. Досить окликнути кого-небудь із воєнізованої охорони - і з вами поспілкуються. Охоронців, до речі, дуже багато, і все з раціями. Вони обов'язково запитають, хто ви й навіщо подарували. Відповісте, що прийшли просто подивитися й прогулятися по території, - вас попросять навідатися у вихідні. Ну а якщо скажете, що хочете помолиться в церківці, тоді пропустять.

- Ми будували наш комплекс болісно й довго, -поділився настоятель Покровського храму батько Роман. - Перший хрест на місці «Мамаєвой слободи» установили ще в 1993 році, але місцеві жителі його відразу спалили. Побоювалися, що ми хочемо наставити ресторанів, у яких ночі безперервно будуть гульня й феєрверки. Але ми, як бачите, звели чудесну церкву й культурний комплекс, що оповідає про життя запорізького козацтва

.Вхід до Мамаєвої слободи

У храмі біля сотні ікон, написаних п'ятьма столичними майстрами. Приблизно 60 робіт належать Олександру Цугорко. Всі вони виконані за аналогією зі зразками епохи гетьманів Виговского, Мазепи, Орлика, Хмельницького. У церкві можна безкоштовно похреститися, обвінчатися, замовити сорокоуст. При бажанні досить опустити будь-яку суму в шухлядку для пожертвувань. Є в храму й один секрет: він перебуває на одній широті (50 градусів 43 хвилини) з Успенським собором Києво-Печерської лаври.




 

 

ЯК ДОБРАТИСЯ?

«Мамаєва слобода» перебуває на вулиці Михайла Дінця, 2. Комплекс сусідить із територією Національного авіаційного університету з однієї сторони й парком «Втішний» - з іншої. Їхати краще від метро «Шулявска» тролейбусом №27 до зупинки «Вулиця Ярослава Галана» або автобусом №2 до кінотеатру «Тампере».

Як добратись:

Як добратись до Мамаєвої слободи

 

Схема території слободи:

 

План Мамаєвої слободи

1. Центральний вхід

2. Покровська церква

3 Будинок сотника

4. Мамаїв курган

5. Будинок ворожки

6. Туалет.

7. Туалет.

8. Військова канцелярія

9. Будинок титора.

10. Хвигура (сигнальна вежа)

11. Озеро «Красуня»

12. Шинок

Відео з Мамаєвої слободи:

[media=https://www.youtube.com/watch?v=KmTmLArYuMw&feature=related]

 

ДО РЕЧІ:  Слобідські експонати зроблені сучасними фахівцями зі стародавніх креслень. Усього на території центру 98 об'єктів: хати сотника, ворожки, джур (садиба козаків), військова канцелярія, шинок, кузня, гончарна, ткацька та інші майстерні, театр. Навіть тин скрізь відрізняється, а способи його плетива не дублюються.


Перейти на сайт Мамаєвої слободи


Залишити свій коментар:

  Особистий кабінет

  • Український портал
  • Тільки українською
  • Слідкуй за новинками
kampot.org.ua