Дата:
Переглядів: 14 941
Коментарів: 0
|
Різдвяні листівки УПА
Партизани Української Повстанської армії намагалися жити повноцінним життям навіть у лісах. Серед дерев, відкритого неба і тріскучих морозів воїни УПА святкували Різдво й Новий рік.
На сторінці зібрані мальовані і друковані листівки УПА присвячені до Різдва - іноді шикарні, але переважно більшість листівок були кустарними. Але саме вони відкривають образ та дух націоналістичного підпілля.
Ісус. Позаду нього з лісу вийшли партизани.
Дівчинка принесла пасхальне яйце воїну УПА
"З Новим роком, жичим щастя / Оно каждому придасть ся / Та й здоров'я і літ много / Купу грошей ще до цього. Найщирійші желання Свят Різдва Христового і Нового року 1907"
Повстанці як діти. Видана в 1952 р. або напередодні. Художник: Юрій Костів
Ця листівка виконана складаною. На звороті надруковане вітання. Місце, час видання і автор невідомі
Місце, час видання різдвяної листівки і сам автор невідомі
Повстанський вертеп: вірою і зброєю по сталінському концтабору. Видана у 1947 р. Пресовим Бюро ЗП УГВР.
Ще одна зворушлива картинка - молитва у наметі. Видана у 1952 р. або напередодні. Місце видання невідоме. На звороті напис: "Різдво в Україні 1952 року". Автором листівки є, очевидно, Юрій Костів
Автором листівки є художник, що підписався псевдонімом "Лев"
Майже на кожній листівці - Віфлеємська зоря. Коментар ЦДВР: "Листівка видана у 1947 р. Пресовим Бюро ЗП УГВР.
Янгол вказує партизанам - Свято настало. Видана ймовірно не пізніше 1952 р. Це встановлюється за надруком на звороті такого змісту: "…що буде в 52?? Свободна Україна! Певно: в 53"
Йдуть до церкви, не втрачаючи пильності. Листівка видана Пресовим Бюро ЗП УГВР у 1947 р.
Видана в 1952 р. або напередодні. Місце видання не встановлено. Художник Юрій Костів намалював серію із двох листівок, однакових за манерою виконання та стилем. Внизу листівки написано: "Наліпляючи українську поштову марку, допомагаєш Воюючій Україні!". У правому куті розміщено два прямокутники для наліплювання марок. Один підписаний: "Українська марка", інший "Державна марка". Традиційно на листівках розміщується тільки один прямокутник. У даному випадку їх два через те, що поряд із прямокутником на який наліплювалася обов’язкова марка держави відправника, додатково ще доліплювалася недержавна марка Української підпільної пошти. Марка УПП купувалася додатково з метою фінансової підтримки діяльності підпілля
А цей трембітар уже з гвинтівкою. Видана до 1947 р.
Різдвяна листівка УПА
Бійця УПА вітають попередники у створенні держави - князь і гетьман. Без місця і часу видання. Автор не відомий. На звороті є такий надрук чотирма мовами – українською, англійською, французькою та німецькою: "Поштова листівка. Post card – Carte postale – Postkarte".
Ще одне традиційне для повстанської агітації зображення трьох воїнів - упівця, княжого дружинника і козака. Тут вони представлені як три царі, котрі вклоняються Новонародженому. Не вказано місця і часу видання. Автор: художник А. Каника
Партизани прийшли до церкви
Партизани прийшли до церкви
Христос воскрес - воскресні і Україна