МЕДАЛІ УПА:
Медалі УПА..
Особливістю повстанської армії було існування в УПА власної системи нагород. Як засоби відзначування повстанців нагороди були запроваджені в армії на початку 1944 року. В УПА в 1944 було введено спеціальні нагороди: Золотий Хрест Бойової заслуги - 1 і 2 ступенів, Срібний Хрест Бойової заслуги - 1 і 2...
Цікаво про УПА:
Фото відзнак УПА.
Вояки самостійно вирізали тризуби різного розміру та стилю, використовуючи будь-які доступні матеріали: гарматні або патронні гільзи, жерсть, дерево, пластик, тканину...Кокарди вояків УПА.
Вояки деяких відділів мали на шапках однакові відзнаки, що підтверджує існування централізованого їх виробництва одним майстром або однією підпільною «фабрикою».Виготовлення перснів УПА.
Здебільшого, ці перстені виготовляли самі учасники національно-визвольної боротьби в умовах суворої конспірації, невеликими тиражами, за спрощеною технологією.Суд армії УПА:
Україна в боротьбі
Перед Другою Світовою війною територія України була поділена між різними країнами: Радянським Союзом, Польщею, Чехословаччиною та Румунією. І коли почалася війна - з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу, то радянські війська увійшли на територію Західної України. Намагаючись насадити нові порядки, за неповних два роки владарювання більшовики знищили десятки тисяч місцевих мешканців. В основному це були учителі, священики, митці, науковці... Простих селян заганяли в колгоспи, відбираючи найнеобхідніші для життя речі.
Після нападу Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року радянські війська стали спішно покидати українську землю, а перед відступом страчували в тюрмах усіх політичних в'язнів найкращих синів та дочок України.Організація Українських Націоналістів, яка здавна боролась за незалежну Українську Державу, скликала 30 червня у 1941 року у Львові велике віче, де було проголошено Українську самостійність. Це не сподобалось гітлерівцям, а тому весь український уряд опинився в концентраційному таборі. Тисячі українських хлопців та дівчат пішли в ліси, щоб боротися проти нового загарбника, який вивозив людей на тяжкі роботи до Німеччини та грабував мирне населення.
В цей час багато українців, а серед них і священики під проводом Митрополита Андрія Шептицького таємно переховували євреїв від переслідування нацистів. Духовенство, наражаючись на численні небезпеки, підтримувало людей, вселяючи в їх серця надію на Боже милосердя та нашу перемогу.
Виснажливі бої привели до великих воєнних змін і після того як гітлерівці, зазнаючи поразок, покинули українську землю, сюди прийшли більшовики. Вони повернулися до методів, які практикували в 1939-1941 роках: примусово зганяли людей до колгоспів, знищували українські читальні та організації, переслідували священиків та закривали церкви.
Всі єпископи Українсько греко-католицької Церкви опинились за ґратами, тисячі родин було вивезено у Сибір, а Українська Повстанська Армія продовжувала вести боротьбу проти загарбників української землі.УПА не тільки проводила успішні бої, але й здійснювала пропагандивні акції серед інших народів, що опинились під червоною окупацією. Надзвичайно успішними були рейди повстанців у Західну Європу до Німеччини та Австрії, в ході яких вояки розказували про боротьбу України проти поневолювачів.
Впродовж багатьох років Українську Повстанську Армію очолював Роман Шухевич легендарний командир та великий патріот України. Його смерть у 1950 році не зупинила визвольної боротьби українців. Через багато років праці та боротьби ми здобули свою Державу!